Jarosław Lato ukarany

  0

  Jarosław Lato, urodzony w Świdnicy, były zawodnik Stali Świdnica został ukarany przez Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej karą dwóch lat dyskwalifikacji, w zawieszeniu na 3 lata. Jarosław Lato musi również zapłacić 20 tysięcy złotych. Kara dotyczy okresu 2002- 2005 , kiedy zawodnik występował w barwach klubu RKS Radomsko.

  Przypomnijmy, że Lato sam zgłosił się do prokuratury we Wrocławiu i przyznał do wzięcia udziału w sprzedaniu meczu RKS Radomsko z Zagłębiem Lubin w 2004 roku. – Boli mnie to, ale cóż mogę zrobić? Za błędy trzeba płacić. Życie bywa bardzo przewrotne. Ostatnimi czasy w moim życiu wszystko przecież układało się idealnie. Urodziła mi się córeczka, grałem dobrze, podpisałem nowy kontrakt z Polonią… I nagle na tym sielankowym życiorysie pojawiła się poważna rysa. Żałuję bardzo, wiem, że mój wizerunek mocno ucierpiał. – powiedział piłkarz w wywiadzie udzielonym Przeglądowi Sportowemu w lutym 2010 roku.

  Świdniczanin w swojej karierze piłkarskiej reprezentował takie kluby jak: Stal Świdnica, Lechia Dzierżoniów, Śląsk Wrocław, RKS Radomsko, Widzew Łódź, Groclin Grodzisk Wielkopolski, Polonia Warszawa. Od sezonu 2009/2010 piłkarz reprezentuje barwy lidera ekstraklasy – Jagielonii Białystok.

  Poprzedni artykułKtokolwiek widział, ktokolwiek wie
  Następny artykułCzołówka koło Dobromierza