Dach nad głową z klocków LEGO

  0

  Tym razem nie było młotków, wiertarek i farb, a mimo to dzieci na specjalnie przygotowanym dywanie budowały domy swoich marzeń. Uczestnicy mieli do dyspozycji ponad tysiąc kolorowych elementów klocków LEGO oraz własną wyobraźnię, dzięki której powstały wspaniałe budowle!

  Echa trzeciej edycji

  W sobotę 6 listopada kilkudziesięciu uczniów z szesnastu szkół pochodzących z powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego, pojawiło się w świdnickim markecie Leroy Merlin, aby uczestniczyć w kolejnej edycji akcji „Dach nad głową”. W budowaniu czynny udział wzięli  Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin oraz Roman Etel, członek Zarządu Powiatu w Świdnicy.

  W tym roku zadaniem uczestników było zbudowanie domu swoich marzeń z przygotowanych klocków LEGO. Około tysiąc elementów, jakie otrzymała każda drużyna, po godzinie pracy zamieniło się we wspaniałe, kolorowe budowle.

  – Cieszę się, że trzecia edycja konkursu znowu wzbudziła spore zainteresowanie wśród klientów. W poprzednich latach dzieci budowały domki i karmniki z drewna, tym razem pozwoliliśmy im otworzyć wyobraźnię i stworzyć dom swoich marzeń z klocków LEGO. Kreatywność i pomysłowość dzieci nie zna granic – powstały m.in. domy z basenem, ogródkiem, kominkiem… A także domek na drzewie, zbudowany przez jedną z drużyn! – mówił po akcji Jacek Burdziełowski, dyrektor Leroy Merlin w Świdnicy.

  Było o co walczyć!

  Nagrodami dla szkoły, która zdaniem klientów zbudowała najciekawszy dom, będą bon o wartości 1000 zł na zakupy w Leroy Merlin w Świdnicy oraz wyjazd do Parku Wodnego we Wrocławiu dla zwycięskiej drużyny i jej klasy. Dodatkowo wskazany przez zwycięzców podmiot charytatywny zostanie obdarowany wszystkimi klockami LEGO, użytymi podczas konkursu. Ponadto w ramach akcji „Sobotni Wolontariat” na rzecz instytucji charytatywnej zostaną przeprowadzone drobne prace budowlane i dekoracyjne, które ufunduje i zrealizuje market Leroy Merlin w Świdnicy.

  Prace uczestników będą wyeksponowane na terenie marketu od soboty 6 listopada do niedzieli 14 listopada, wtedy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Ty także możesz mieć wpływ na to, który dom zwycięży! Wystarczy dokonać zakupu w hipermarkecie, wypełnić specjalny kupon, wrzucić go do przygotowanej urny i mocno trzymać kciuki.

  oprac tepe

  Poprzedni artykułWyśpiewać Ojczyznę
  Następny artykułW czwartek zagrają dla Mai