Będzie park przemysłowy

  0

  W najbliższych tygodniach zostaną podpisane umowy o unijnym wsparciu budowy Świdnickiego Parku Przemysłowego (ŚPP). Decyzje zapadły. Inwestycję wartą 11,9 mln zł zrealizuje „Invest-Park Development” (IPD). Spółka, którą współtworzą z inicjatywy władz Świdnicy i zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” także Wałbrzych i Dzierżoniów.

  Projekt realizowany na nieruchomości wniesionej aportem przez Świdnicę zostanie wsparty blisko 3,6 mln dotacją w ramach działania „Infrastruktura wspierająca innowacyjność i przedsiębiorczość w regionie”.

  – To dobra wiadomość i szansa na nowe miejsca pracy. W parku przemysłowym firmy będą mogły liczyć na ulgi obowiązujące w strefach ekonomicznych, co oprócz dobrego położenia parku przemysłowego i przyjaznego klimatu do inwestowania w Świdnicy, z pewnością przyciągnie nowych przedsiębiorców – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Świdnicki Park Przemysłowy wybudowany zostanie przy ul. Towarowej. Sąsiadował będzie z halą IPD, w której działa zakład „Defalinet”. W ramach prac przewidziano budowę jednokondygnacyjnej, dwunawowej hali produkcyjno-magazynowej. Do hal przylegała będzie dwupiętrowa część administracyjno-socjalna i budynek techniczny. Łącznie powierzchnia użytkowa obiektów przekroczy 5,1 tys. mkw. Planuje się, że w hali będą prowadziły działalność co najmniej dwie firmy.

  Dostęp do Świdnickiego Parku Przemysłowego zapewnią drogi wewnętrzne, przewidziano parking dla samochodów osobowych i miejsca pod lokalizację placów manewrowych. W ŚPP będą mogły prowadzić działalność firmy produkcyjne i usługowe.

  Przedstawiciele IPD zapowiadają, że jeśli wszystkie procedury uda się zakończyć w najbliższych tygodniach i pozwoli na to aura, to budowa parku ruszy jeszcze w 2010 r. Zakończenie prac planowane jest w ekspresowym tempie – III-IV kwartale 2011 r.

  ***

  „Invest Park Development” to spółka powołana do życia w lutym 2008 r. przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „Invest-Park” oraz samorządy: Świdnicę, Wałbrzych i Dzierżoniów. Największym udziałowcem jest „Invest-Park”, drugim co do wielkości miasto Świdnica, które w formie aportu wniosło grunty warte nieco ponad 4 mln zł. W wyniku współpracy IPD wzniosła już w Świdnicy halę produkcyjną dla spółki córki świebodzickiego „Defalinu” oraz pierwszy – z planowanych ośmiu – budynków mieszkalnych.

  Wizualizacje Invest Park Development

  Poprzedni artykułKolejne Mrówki w magistracie
  Następny artykułNikt nie chce dworca Świdnica Kraszowice