Zagrają dla chorej Mai

  0

  4 rywalizujące ze sobą komitety wyborcze chcą wspólnie pomóc chorej dziewczynce. Do zawieszenia broni w szczytnym celu zaprosiła Młodzieżowa Rada Ziemi Świdnickiej (młodzież szkół średnich z terenu powiatu). Dla Mai zostanie zorganizowana impreza, która dopełni obchody Święta Niepodległości.

  Dochód  przeznaczony będzie na leczenie Mai Tyczyno. Dziewczynka cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną. Na jej rzecz kabaret „Poszukiwani” niedawno zorganizował Charytatywny Wieczór Kabaretowy. Młodzi radni energicznie wzięli się do pracy. W czwartek na ich zaproszenie spotkali się przedstawiciele czterech komitetów wyborczych, rywalizujących w Świdnicy. Szef MRZŚ przedstawił ramowy program imprezy. Oprócz różnych pokazów jej ważnym punktem programu będzie mecz halowej piłki nożnej pomiędzy drużyną rady i wspólną reprezentacją komitetów wyborczych. Wszyscy zgłosili gotowość uczestniczenia.

  –  11 listopada oprócz pamięci o historii powinien także kojarzyć się z rozrywką i odnosić się do naszego tu i teraz. Pomoc choremu dziecku jest ważną sprawą. Cieszy mnie pozytywne nastawienie młodzieży oraz reakcja pozostałych komitetów wyborczych. Jest okazja pokazać, że nie tylko rywalizujemy w wyborach, czasem przypinając sobie łatki, ale potrafimy z uśmiechem włączyć się w ciekawe pomysły naszych młodszych kolegów i koleżanek. We Wspólnocie jest wielu dobrze kopiących piłkę. Wszyscy z przyjemnością zagrają dla Majki – mówi Ireneusz Pałac, który Młodzieżowej Radzie podsunął pomysł.

  Program imprezy jest w trakcie uzgodnień. Samodzielnie tworzą go młodzi radni. O szczegółach na pewno poinformują wkrótce.  Niecodzienne przedsięwzięcie zaplanowano na 11 listopada (czwartek) na godz. 15.00 w hali sportowej na Zawiszowie.

  Jeśli chcesz pomóc Mai Tyczyno wejdź na stronę www.majkatyczyno.pl

  Poprzedni artykułPobiegną po Niepodległość
  Następny artykułZwycięstwo na koniec rundy