Świdnica i Świdniczanie promują miasto!

  0

  Na „Dni Polskie” do niemieckiego Biberach wyjechała w piątek, 15 października, delegacja ze Świdnicy na czele z prezydentem, Wojciechem Murdzkiem. W partnerskim mieście Świdnicy w Niemczech Dni Polskie trwają od 6 października i mają związek z jubileuszem „20-lecia partnerstwa miast Świdnica – Biberach”

  Wydarzenia do 6 listopada przygotowano jako cykl imprez kulturalnych promujących Polskę poprzez prezentację potencjału artystycznego Świdnicy.

  Przed tygodniem w Biberach na występach gościli m. in. muzycy z zespołu „Sonny Blues” oraz pianistka Beata Bartko-Kozieł. Nasi bluesmani zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okazję materiał jazzowy podczas dwóch koncertów, a świdnicka pianistka wystąpiła przed publicznością niemiecką z repertuarem utworów Fryderyka Chopina. Oprócz tego, na miejscu zainaugurowano wystawę fotograficzną „Świdnica i świdniczanie”, prezentującą osiągnięcia fotografików, których prace mogliśmy podziwiać podczas XXIII Dni Fotografii.

  Do poniedziałku 18 października, w Biberach przebywać będą przedstawiciele władz miasta, z prezydentem Wojciechem Murdzkiem, przedstawiciele Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast, zespół Jubilat oraz reprezentanci Straży Pożarnej, którym koledzy z Niemiec przekażą wóz z drabiną strażacką.

  W ramach kolejnych działań Dni Polskich pod koniec października i na początku listopada zaplanowano gotowanie polskich potraw, poranek z Chopinem oraz spotkanie harcerzy ze Świdnicy i Biberach.


  Poprzedni artykułNiech żyje nam nauczycielski stan
  Następny artykułRemont dworca kolejowego już wkrótce