ŚKPR gromi wicelidera!

0

Bardzo ważne zwycięstwo piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica. W sobotę w hali na osiedlu Zawiszów świdniczanie pokonali dotychczasowego wicelidera – MKS Poznań 33:23 (16:14).

Do 47. minuty spotkanie było bardzo zacięte. Goście udowadniali, że  nieprzypadkowo po czterech kolejkach byli wiceliderem. W pierwszej połowie prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W końcówce tej części świdniczanie uzyskali 2-3 bramki przewagi, a na początku drugiej odsłony odskoczyli na cztery trafienia. Rywale się nie poddawali i na trzynaście minut przed końcem zniwelowali straty do 23:21. O losach meczu zadecydował ostatni fragment, wygrany przez ŚKPR 10:2.

Za tydzień świdniczan czeka kolejny mecz na własnym parkiecie (sobota, 23 października, godzina 18.00). Tym razem rywalem będzie solidny ligowy średniak – Sparta Oborniki Wielkopolskie.