Policyjna akcja Znicz już trwa

  0

  W najbliższy weekend na terenie całej Polski zostaną przeprowadzone wzmożone działania policyjne. Każdego roku w tym czasie panuje na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy ogromny ruch. O nasze bezpieczeństwo w tych dniach zadba 10 tys. policjantów. W ubiegłym roku w dniach 31.10-1.11 w 186 wypadkach drogowych śmierć poniosło 18 osób, a 419 zostało rannych. W czasie tych dwóch dni Policja zatrzymała 1217 osób nietrzeźwych.

  Koniec października i początek listopada, to czas zadumy i refleksji. Odwiedzamy nekropolie, porządkujemy groby swoich bliskich. Wspominając zmarłych nie powinniśmy zapominać o własnym bezpieczeństwie. W okresie tym może wzrosnąć ilość kradzieży dokonywanych na cmentarzach. Łupem złodzieji stają się zazwyczaj pozostawione bez opieki torebki, saszetki, portfele, czy telefony komórkowe.

  Możemy swoim zachowaniem zapobiec tym zdarzeniom. Nie stwarzajmy przysłowiowej okazji złodziejowi, który może wykorzystać taką sytuację, by dokonać kradzieży. Parkując samochód w okolicy cmentarza nie pozostawiajmy w nim cennych przedmiotów. Złodzieje mogą działać nie tylko na terenie cmentarzy ale również w ich okolicy. Pozostawiona w samochodzie torebka, pokrowiec od aparatu, czy nawet części garderoby mogą stać się łatwym łupem.

  Zanim oddamy się zadumie i refleksji, pomyślmy o własnym bezpieczeństwie. Zachowujmy się tak, by nie martwić się przewidywalnymi działaniami przestępców. Zapobiegnijmy im, nie dając szansy złodziejom. Kierowcom przypominamy, że w tym okresie mogą wystąpić utrudnienia na drogach z uwagi na zmiany w organizacji ruchu drogowego w okolicach nekropolii. Jeśli to możliwe, skorzystajmy w tej sytuacji z środków komunikacji zbiorowej, którą dotrzemy pod sam cmentarz. W przypadku ujawnienia kradzieży lub zaistnienia innego przestępstwa prosimy niezwłocznie powiadomić policję.

  Poprzedni artykułPiknik rodzinny i mecz oldboyów
  Następny artykułZabytkowy kielich wróci do Świdnicy