Mateusz Damięcki w Świdnicy!

  0

  Kolejna gwiazda dużego ekranu odwiedzi Świdnicę. W ramach projektu “Alchemia teatralna” do naszego miasta przyjedzie Mateusz Damięcki.  Aktor spotka się z  miłośnikami teatru i kina 8 października o godzinie 17:00 w Miejskiej bibliotece Publicznej.  Oczywiście na spotkanie wstęp wolny.

  Aktor, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, pochodzi z wielopokoleniowej aktorskiej rodziny. Aktor Teatru Współczesnego w Warszawie.

  Zagrał w wielu produkcjach telewizyjnych m.in.: „40-latek. 20 lat później” reż. J.Gruza, „Łowca, ostatnie starcie” reż. J.Łukaszewicz, „Matki, żony i kochanki” reż. J. Machulski, „Russkij bunt” A. Proszkin, „Dom” reż. J.Łomnicki, „Przedwiośnie (film fabularny i serial telewizyjny) reż. F. Bajon, „Karol, człowiek, który został papieżem” reż. G. Battiato, „Egzamin z życia” reż. T. Kolarczyk, a ostatni w „Jutro idziemy do kina” w reż. M. Kwiecińskiego, „Kochaj i tańcz” Bruce’a Parramore’a, gdzie partnerował Izabelli Miko Jednym z ostatnich filmów z jego udziałem jest gwiazdorsko obsadzony debiut reżyserski Jacka Lusińskiego – „Piksele” (2009).

  Mateusz Damięcki  ma na swoim koncie wiele gościnnych występów serialowych („Policjanci” 1999, „Na dobre i na złe” 2003, „Camera Cafe” 2004, „Pensjonat pod Różą” 2004, „Hela w opałach” 2006, „Doręczyciel” 2008, „Plebania” 2009) oraz ról dubbingowych, z których jedną z najsłynniejszych jest dziecięca rola Krzysia w disneyowskiej bajce dla dzieci „Nowe przygody Kubusia Puchatka” (1988-91), a niedawno  zakończył pracę nad użyczaniem głosu „Czkawce” sympatycznemu wikingowi w produkcji Dream Works  „Jak wytresować smoka”.

  W sierpniu 2009 roku Mateusz wraz z pięcioma przyjaciółmi wyruszył na wyprawę na Syberię. Przez 63 dni, 3 Mercedesami G przebyli 25 000 km. Mercedes G, własność aktora, który zmierzył się z trudnościami tundry i tajgi, został oddany na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Świdnica.

  Foto dzięki uprzejmości Świdnickiego Ośrodka Kultury

  Poprzedni artykułIndios Bravos zagra w Świdnicy
  Następny artykułPSL rusza na podbój Świdnicy