Kajetanowicz mistrzem, Bouffier najlepszy

0

Najlepszym kierowcą na trasie Rajdu Dolnośląskiego okazał się jadący peugeotem 207 Super 2000 Francuz Bryan Bouffier. W klasyfikacji generalnej wyprzedził aktualnego Mistrza Polski Kajetana Kajetanowicza i Leszka Kuzaja. Świdniczanin Marcin Dobrowolski w “generalce” Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zajął 13 miejsce.

Podczas Dolnośląskiego odbyły się dwa rajdy w ramach Rajdowego Pucharu Polski. Niestety pierwszy z nich pechowo zakończył się dla załogi Motoświdnica Rally Team. Na dojazdówce do pierwszego odcinka specjalnego w hondzie pękł przewód hamulcowy i zawodnicy byli zmuszeni do wycofania się z rajdu. Drugiego dnia pech świdniczan znów nie opuszczał. – Na jednym z odcinków specjalnych złapaliśmy kapcia i przez 8 km jechaliśmy na samej feldze. Straciliśmy cenne sekundy i w swojej klasie spadliśmy na czwarte miejsce  – mówi Rafał Fiołek, pilot Motoświdnica Rally Team. Jednak na ostatnim oesie szczęście uśmiechnęło się do świdniczan. Po raz pierwszy w barwach Motoświdnica Rally Team wygrali odcinek specjalny. Ostatecznie świdniczanie drugiego dnia zajęli 11 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i 3 w grupie N i klasie N3.