Markiewicz na prezydenta Świdnicy?

  0

  – Nie sądzę – odpowiada sam zainteresowany, chociaż na Radzie Wojewódzkiej SLD został oficjalnie zgłoszony przez Józefa Grabka, sekretarza Rady Powiatowej partii, jako kandydat do najważniejszego urzędu w Świdnicy. – Nikt nie chciał – rozkłada ręce Adam Markiewicz – A ponieważ jestem przewodniczącym Rady Miejskiej SLD, uznano, że to rzecz naturalna. Jednak nie mam najmniejszej ochoty kandydować.

  Sojusz Lewicy Demokratycznej, który jeszcze kilka lat temu niepodzielnie rządził w Świdnicy, jest w totalnym odwrocie. Mimo że koło świdnickie ma 120 członków, radnych miejskich jest zaledwie 3.  A może być jeszcze mniej, bo nikt specjalnie do zasiadania w Radzie Miasta się nie pali. Podobnie z kandydowaniem na prezydenta. – Propozycje były 3 – Henryk Rataj ( radny w powiecie), Janusz Solecki (radny w mieście) i ja – wyjaśnia Markiewicz. – Nam najbardziej odpowiadałby Solecki, ale on mówi kategorycznie nie. Podobnie Rataj.

  Ostateczne decyzje zapadną za tydzień podczas zarządu koła SLD w Świdnicy. Może się zdarzyć, że SLD w ogóle nie wystawi kandydata.

  Adam Markiewicz był prezydentem Świdnicy w latach 1982-1990 i 1995-2001. Później zasiadł w ławach sejmowych, a od 4 lat jest radnym.

  W tej chwili pewne są kandydatury Wojciecha Murdzka ze Wspólnoty Samorządowej, Zbigniewa Szczygła z PO i Mariusza Barcickiego z PiS.

  Poprzedni artykułMarkiewicz na prezydenta Świdnicy?
  Następny artykułWidziałeś sprawcę, czeka nagroda