Jimi Hendrix symfonicznie

  0

  Można już kupować bilety na niezwykły koncert przygotowywany przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz  jeleniogórską Filharmonię. W sobotę 11 września w sali Radia Wrocław usłyszymy największe hity Jimi’ego Hendrixa wykonywane przez Leszka Cichońskiego z zespołem oraz Orkiestrę Filharmonii Dolnośląskiej.

  „Jimi Hendrix symfonicznie” to wspólny projekt Filharmonii Dolnośląskiej oraz Leszka Cichońskiego. Podczas koncertu zorganizowanego w sali koncertowej Radia Wrocław (ul. Karkonoska  usłyszymy m.in.: „Foxy Lady”, “Voodoo Child”, czy “If 6 was 9″. Jeleniogórskim muzykom dyrygowanym przez Jerzego Koska będą towarzyszyć: Tomasz Grabowy – bass, Robert Jarmużek – keyboard, Łukasz Sobolak – perkusja oraz Leszek Cichoński – gitara i wokal.

  Bilety na ten koncert będą sprzedawane są w Dolnośląskim Centrum Informacji Kulturalnej (Rynek-Ratusz 24) i na godzinę przed koncertem. Cena: 10 zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Budżetu Województwa Dolnośląskiego.

  Leszek Cichoński to dolnośląski gitarzysta, kompozytor, autor książek i telewizyjnych kursów dla gitarzystów. Współpracował z Tadeuszem Nalepą. Nagrał z nim album “To mój blues” (89), wystąpił na festiwalu Rawa Blues ‘89 i odbył 1889 roku tourne w Stanach Zjednoczonych. W 1995 r. L. Cichoński został uhonorowany przez dziennikarzy muzycznych radiowej Trójki nagrodą im. Marii Jurkowskiej – za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży. Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym od 7 lat przez Leszka Cichońskiego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa. 1 maja 2009 roku na wrocławskim Rynku zagrało razem 6346 gitarzystów! W marcu 2009r. Polskie Radio wydało album CD + DVD “Leszek Cichoński – The Best of Studio and Live”. Na DVD znalazł się koncert urodzinowy artysty z udziałem m.in. Marka Raduli , K. Ścierańskiego, W. Karolaka, teledyski oraz video-reportaż z Gitarowego Rekordu Gunnessa. Album ten był w tym roku nominowany do nagrody Fryderyków . 11 września usłyszymy utwory Hendrixa w aranżacji i orkiestracji, którą wykonali Leszek Cichoński, Jakub Zwarycz i Marlena Mruz. Serdecznie zapraszamy! Ilość biletów do sprzedaży ograniczona.

  Poprzedni artykułPo giełdzie pracy
  Następny artykułDzielna Hania nagrodzona