Dolnośląska Budowa Roku – Świdnica druga

  0

  Przyznano nagrody za najlepsze obiekty oddane do użytku na terenie Dolnego Śląska w 2009 r. Przebudowany wiadukt pieszo-jezdny przy al. Brzozowej w Świdnicy zajął II miejsce w kategorii budownictwa przemysłowego i inżynieryjnego. W konkursie, którego organizatorem jest wrocławski oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa (PZITB), pod patronatem marszałka województwa dolnośląskiego, brały udział 23 obiekty o różnym przeznaczeniu. Nagrody przyznano w sześciu kategoriach.

  – II nagroda w konkursie Dolnośląska Budowa Roku to dla nas spore wyróżnienie. Konkurs jest dobrą promocją nowych inwestycji, ich projektantów i konstruktorów. Jak mówią sami organizatorzy statuetki iglicy przyznawane są za wybitne osiągnięcia dolnośląskiego budownictwa. Cieszę się, że Świdnica znalazła się w tym zacnym gronie – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Finał ósmej edycji konkursu Dolnośląska Budowla Roku, odbył się we wtorek, 28 września we wrocławskim Teatrze Lalek. Prócz nagrodzonego wiaduktu, do nagrody nominowana była również inna inwestycja, zrealizowana przez „Wrobis” budowa hali produkcyjnej i magazynowej Invest-Park Development, w której ulokowano zakład Defalinet.

  Poprzedni artykułKolejny Dąb Pamięci
  Następny artykułDolnośląska Budowa Roku – Świdnica druga