Prawie 20 litrów krwi udało się zebrać wczoraj w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych w Świdnicy. Już po raz siódmy Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” działający przy świdnickiej katedrze zorganizował zbiórkę życiodajnego płynu.
– Wielkim zaskoczeniem jest dla nas tak liczne przybycie młodzieży, jesteśmy wdzięczni za każda kroplę krwi – mówił ks. Paweł Pleśnierowicz – diecezjalny duszpasterz krwiodawców. Do akcji przyłączyły się 74 osoby, z czego tylko 43 osoby mogły oddać krew. Jak podkreślają organizatorzy akcji, była to zbiórka z największą frekwencją. Cieszy też fakt, iż przy okazji zbiórki krwi zapisało się kilka nowych osób do klubu HDK „Kropla Życia” Świdnica.
– W planach mamy przeprowadzenie podobnych akcji we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych na terenie Świdnicy – dodał ksiądz Paweł.
Następna akcja jest zaplanowana w Zespole Szkół Mechanicznych i odbędzie się w miesiącu październiku, więcej szczegółów na temat akcji już niebawem.
[photospace]


![Święto akrobatyki w Świdnicy w doborowej obsadzie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/III-Zimowy-Turniej-w-Akrobatyce-Sportowej-2025.11.16-61-238x178.jpg)
![Załatwili sprawę w 7 minut [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/CSC_1239-238x178.jpg)

![Wypadek na „trzydziestce piątce”. Ciągnik spadł z mostu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Pszenno-DK35-wypadek-2025.11.15-mix3-100x75.jpg)




![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)
![Wyjątkowy koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)