Wakacje w ojczyźnie dziadków

  0

  120 dzieci z Litwy i Ukrainy gości na koloniach w Zagórzu Śląskim. Przyjechały na zaproszenie świdnickiej Caritas i Świdnica była ważnym punktem w bogatym programie pobytu. – Piękne miasto, a cały wyjazd to świetna lekcja historii i języka – przekonuje 15-letni jarek z Wilna. – Najpiękniejsza to była fontanna we Wrocławiu – rekreacyjne walory kolonii docenia 12-letnia Dorota.

  Wszystkie dzieci albo świetnie rozumieją, albo nawet mówią po polsku. Pochodzą z rodzin o polskich korzeniach i uczą się języka w polskich szkołach. – Aż dziwne, że większość z nich do naszego kraju przyjechała po raz pierwszy – mówi ks. Radosław Kisiel, dyrektor Caritas diecezji świdnickiej.

  Dzieci nie tylko uczą się, bawią i zwiedzają Dolny Śląsk, ale także pokazują swoje talenty. Na spotkaniu z prezydentem Świdnicy wspaniale tańczyły i śpiewały. Ksiądz Kisiel przyznaje, że większość małych gości jest nie tylko utalentowana, ale i bardzo dobrze wychowana. Nie sprawiają najmniejszych problemów. Kolonię sfinansowały Caritas i Senat RP.  Wakacyjny przyjazd do Polski zakończy się 4 sierpnia.

  [photospace]

  Poprzedni artykułWakacje na wesoło
  Następny artykułPotrzebna krew