Na Węgrzech chwalą naszych strażaków

  0

  Na zaproszenie władz Kazincbarcika do miasta na Węgrzech wyjechała delegacja ze Świdnicy. Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy, radny Rady Miejskiej Krzysztof Trzop oraz Maria Kasprowicz-Gładysz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta Urzędu Miejskiego w Świdnicy wzięli udział w uroczystych obchodach Dni Kazincbarcika oraz Święta Narodowego Węgier. Głównym punktem były jednak spotkania z władzami Kazincbarcika i rozmowy o partnerstwie. Podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej jeszcze raz dziękowano świdnickim strażakom ochotnikom za pomoc w usuwaniu skutków powodzi na Węgrzech. W trakcie wizyty rozmawiano także o możliwościach wnioskowania o środki unijne na projekt dotyczący wspólnych działań przeciwpowodziowych i współpracy straży pożarnej z obu miast.

  Niespodzianką był fakt, że tłumacz obsługujący naszą delegację – Bella Czech -jest dawnym kolegą ze studiów wiceprezydenta Pałaca. Panowie razem uczęszczali na wykłady na Politechnice Wrocławskiej.

  – Wygląda na to, że partnerstwo z Kazincbarcika zawiązane zostało nie jedenaście lat temu, a bez mała trzydzieści – żartuje Ireneusz Pałac.

  Poprzedni artykułKolejna świetlica wyremontowana
  Następny artykułZagadki bez rozwiązania?