Manifestacja na placu Jana Pawła II

  0

  Młodzież uczestnicząca w warsztatach, w ramach projektu Alchemia Teatralna, przeniesie nas do czasów kiedy to Polacy głośno wołali o wolność. Cofniemy się o 30 lat do czasów Solidarności, do czasów podpisania Porozumień Sierpniowych.

  – Na placu Jana Pawła II przy użyciu środków teatralnych i rekwizytów wypożyczonych z Muzeum Broni i Militariów młodzież spróbuje oddać atmosferę dawnych manifestacji. Jej uczestnicy będą wznosić hasła, które dziś wydają się być lekko przykurzone, ale 30 lat temu wołanie o wolność było niezwykle donośne, przez co zagłuszane na wszystkie sposoby. Manifestacja też spotka się z próbą pacyfikacji, wynik zmagania – otwarty. – mówi Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

  W drugiej części performansu na świdnickim Rynku będzie można zobaczyć autentyczne zdjęcia z prawdziwych zamieszek ulicznych, które miały miejsce w Świdnicy 30 lat temu. Fotografie z tamtych lat pojawią się dzięki uprzejmości serwisu historycznego www.mojemiasto.swidnica.pl

  Na koniec klasa robotnicza z pieśnią na niezakneblowanych ustach pozdrawiać będzie towarzyszy i przywódców idąc we wspólnym pochodzie. dla jednych będzie to pochód wolności dla drugich pochód pierwszomajowy,  czy spojrzą sobie w oczy?

  “Wolność” – reż. J. Chrząstowski, ruch: T. Dajewski, muz. D. Strycharski

  Plac Jana Pawła II

  31 sierpnia o godz19.00

  Zdjęcie pochodzi z serwisu historycznego www.mojemiasto.swidnica.pl

  Poprzedni artykułZaproszenie na Giełdę Minerałów
  Następny artykułPotężny pożar w Roleximie