Kontrowersyjny schodek

  0

  Być może był tu zawsze, ale dopiero po wymianie nawierzchni przy ulicy Konopnickiej wyraźnie zaczął kłuć w oczy. Podjazd w kierunku Siostrzanej jest praktycznie niedostępny dla niepełnosprawnych z powodu wysokiego betonowego stopnia. – Nasza inwestycja nie zmieniła poziomów – wyjaśnia Stefan Augustyn, rzecznik Urzędu Miejskiego. Czy coś poprawiać, leży w gestii Spółdzielni Mieszkaniowej, która zarządza tym terenem.

  – Nie ma co kruszyć kopii – twierdzi Danuta Saul-Kawka, była świdnicka radna. Od lat porusza się na wózku inwalidzkim i wskazuje na utrudnienia w innych miejscach, na przykład w samym Rynku. – Ten podjazd nie jest potrzebny, bo od ulicy Konopnickiej do Siostrzanej można dojechać z innych stron. – tłumaczy, ale jej mąż, Franciszek Kawka uważa, że jak już coś się remontuje, to warto każdą barierę zlikwidować.

  W Spółdzielni usłyszeliśmy, że przebudowa w tym miejscu nie jest przewidywana. Taka odpowiedź została skierowana także do Urzędu Miejskiego. Jeśli jednak pojawią się głosy, że schodek koniecznie trzeba zlikwidować, spółdzielnia obiecuje rozważenie sprawy.

  [photospace]

  Poprzedni artykuł30 lat Solidarności
  Następny artykułTrzeci Wymiar i Dirty Jumping