Festyn na otwarcie ulicy Łukowej

  0

  Kończą się prace przy przebudowie ul. Łukowej. Na czwartek, 12 sierpnia zaplanowano odbiór techniczny, a na sobotę 14 sierpnia uroczyste otwarcie. W jego ramach odbędzie się festyn rodzinny.

  – Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, a także promocji, konkursów dla klientów sklepów i kawiarenek działających przy ul. Łukowej. To reprezentacyjna ulica, która prowadzi do świdnickiego Rynku. W sobotę, 14 sierpnia będzie można zobaczyć zupełnie odmienioną ul. Łukową. Z ciekawą aranżacją, małą fontanną i iluminacją – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Handlowcy z ul. Łukowej na sobotę przygotowują degustacje i promocje. Tego dnia przygrywać będzie „Kapela podwórkowa z ul. Hutniczej”. Młodzieżowy  Dom Kultury zorganizuje dla dzieci liczne atrakcje: zajęcia ceramiczne – praca z gliną na kole garncarskim, papieroplastyka, malowanie twarzy pastelami ekologicznymi, konkurs rysunkowy „ul. Łukowa”. Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy przeprowadzi bezpłatne znakowanie rowerów, co skutecznie ogranicza liczbę kradzieży jednośladów.

  Na wieczór zaplanowano inaugurację iluminacji na ul. Łukowej. Rozlosowane zostaną również cenne nagrody w loterii. Kupony będą wręczane klientom punktów przy ul. Łukowej, które współorganizują akcję otwarcia. Warunkiem wzięcia udziału w losowaniu jest wypełnienie kuponu oraz przekazanie go o godz. 21.00. Wtedy będzie przeprowadzone również losowanie. Odbiór nagród wyłącznie osobisty po okazaniu dokumentu tożsamości.

  Przebudowa ul. Łukowej realizowana jest w ramach programu rewitalizacji miasta Świdnica. Dofinansowanie na te działania  w wysokości 1,69 mln zł miasto otrzyma z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, którym dysponują władze województwa dolnośląskiego.

  Całość prac będzie kosztowała 2,88 mln zł.  Na przebudowę miasto Świdnica przeznaczy ze swojego budżetu 1,19 mln zł.

  Łukowa jak nowa – Festyn rodzinny na otwarcie

  (sobota, 14 sierpnia 2010 r., ul. Łukowa)

  godz. 10.00-14.00 – degustacje, promocje i inne atrakcje, przygrywa „Kapela podwórkowa z ul. Hutniczej” (Stronie Śląskie),

  godz. 12.00 – uroczyste otwarcie ul. Łukowej, uruchomienie fontanny,

  godz. 12.00-14.00 – animacje dla dzieci i młodzieży m. in. praca z gliną na kole garncarskim, papieroplastyka, malowanie twarzy, konkurs rysunkowy, bezpłatne znakowanie rowerów,

  godz. 21.00 – start iluminacja ul. Łukowej

  zbiórka kuponów i losowanie nagród w loterii.

  Sobotnie promocje i atrakcje oferowane przez przedsiębiorców:

  „Mini Forum” kawiarnia (ul. Łukowa 3) – degustacje kanapek, pączków, kawy,

  „Cafe Łukowa” cukiernia-kawiarnia (ul. Łukowa 8 ) – degustacje wyrobów, druga kawa gratis, drugi deser lodowy gratis,

  „Ro-Do” pracownia złotnicza (ul. Łukowa 4) – od poniedziałku do soboty (9-14 sierpnia) 50 proc. rabatu na usługi złotnicze,

  „Jubilat” sklep mięsno-wędliniarski (ul. Łukowa 1) – degustacje wyrobów garmażeryjnych, wędliniarskich, cukierniczych, piekarniczych.

  Bank BGŻ (ul. Różana 1) – kredyt gotówkowy i konsolidacyjny bez prowizji banku, placówka będzie otwarta w sobotę w godz. 10.00-14.00.

  Nagrody w loterii:

  główna nagroda niespodzianka – „Steinbudex” wykonawca przebudowy ul. Łukowej,

  srebrny pierścionek – „Ro-Do” pracownia złotnicza (ul. Łukowa 4),

  strój kolarski (koszulka, kask, okulary) – Bank BGŻ (ul. Różana 1),

  5 kuponów na okaziciela uprawniających do 50 proc. zniżki na prowizję agencji – Agencja Nieruchomości Świdnica (ul. Łukowa 1/2),

  artykuły drogeryjne i torebki – „Mona” drogeria i galanteria skórzana (ul. Łukowa 10),

  trzy kosze owocowo-spożywcze – Sklep warzywno-spożywczy (ul. Łukowa 2),

  10 tortów – „Cafe Łukowa” cukiernia-kawiarnia (ul. Łukowa 8),

  5 bonów po 20 zł do wykorzystania w sklepie „Jubilat” oraz dwa zaproszenia na kolację do Restauracji „Sakkara” (wartość 50 zł ),- „Jubilat” sklep mięsno-wędliniarski (ul. Łukowa 1);

  W losowaniu biorą udział kupony, które będzie można otrzymać w dniu 14 sierpnia w następujących placówkach: Mini Forum, Cafe Łukowa, Jubilat, Mona, sklep warzywno-spożywczy, Agencja Nieruchomości Świdnica, , Ro-Do (kupony od 9 sierpnia).

  Organizatorzy: Urząd Miejski w Świdnicy, Przedsiębiorcy z ul. Łukowej, Młodzieżowy Dom Kultury, Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy.

  [photospace]

  Poprzedni artykułRiposta Wspólnoty o obwodnicy
  Następny artykułZabawa w rocznicę