“Wielki Brat” ma ciebie na oku!

  0

  Mobilny punkt monitoringu, kamery internetowe, mniej zawodny system przesyłu obrazu, integracja monitoringu miejskiego i szkolnego – tak zmieni się po modernizacji monitoring Świdnicy.

  W tym tygodniu podpisano umowę z firmą, która wykona zadanie. Przetarg wygrała firma Alcom, która zrealizuje przedsięwzięcie do końca listopada kosztem 106 tys. zł.

  – Projektujemy i budujemy wielką sieć radiowego przesyłu danych. Będzie ona wykorzystywana przez miejski monitoring, ale także tworzoną sieć przesyłu danych w miejskich jednostkach. Mniej zawodny przesył obrazu sprawi, że monitoring będzie działał zdecydowanie sprawniej. Przygotowujemy również nową infrastrukturę poza centrum miasta co pozwoli na dalszą rozbudowę monitoringu – mówi Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.

  „Projekt i budowa radiowej sieci przesyłu danych oraz modernizacja monitoringu wizyjnego” zakłada: uruchomienie cyfrowej transmisji obrazu w systemie miejskiego monitoringu wizyjnego, dostawę i uruchomienie ruchomego punktu monitoringu wizyjnego, uruchomienie w Straży Miejskiej zdalnego podglądu obrazu z systemów monitoringu wizyjnego funkcjonujących w miejskich gimnazjach, podłączenie do internetu siedmiu miejskich infokiosków, dostawę i uruchomienie dwóch kamer internetowych pokazujących świdnicki rynek, budowę systemu transmisji danych pomiędzy: Urzędem Miejskim, Starostwem Powiatowym oraz siedzibą MOPS i PCPR w ramach projektu SESPID.

  Obecnie system monitoringu obsługuje 10 kamer zlokalizowanych głównie w centrum. Po przeprowadzonej modernizacji Świdnica zyska możliwość podłączenia kamer poza centrum w kilkunastu lokalizacjach m. in. na Osiedlu Młodych, Zawiszów, Zarzecze. Zakup kamer przewidywany jest w przyszłości.

  Poprzedni artykułKomputery z internetem dla 167 rodzin
  Następny artykuł“Wielki Brat” ma ciebie na oku!