Za dobre wyniki w nauce

  0

  Dwudziestu ośmiu  najzdolniejszych uczniów, którzy w minionym roku szkolnym zdobyli najlepsze wyniki w nauce wróciło właśnie z 3 dniowej wycieczki, która była dla nich nagrodą za całoroczną pracę. Wszyscy wypoczęci i zadowoleni zgodnie podkreślali, że gmina osiągnęła swój cel nagradzając wyróżnionych uczniów.

  Tuż po zakończeniu roku szkolnego prymusi gminnych szkół podstawowych i gimnazjów oraz osobowości szkół – uczniowie, którzy najbardziej angażowali się w życie swojej szkoły przez miniony rok szkolny, pojechali na trzydniową wycieczkę ufundowaną przez Wójta Gminy Świdnica Teresę Mazurek. Wraz z prymusami w wycieczce uczestniczyła uczennica Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, która zwyciężyła w gminnym konkursie „Wspomnienia z nieludzkiej ziemi” oraz grupa najlepszych uczniów Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie (wyjazd dofinansowany przez Dyrektora Gimnazjum).

  Uczniowie zwiedzili w pierwszym dniu najważniejsze zabytki Krakowa – Katedrę na Wawelu – Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Krypty Wieszczów, dziedziniec Zamku Królewskiego, Collegium Maius, kościół św. Andrzeja oraz kościół św. Piotra i św. Pawła, a także Rynek i Sukiennice oraz Bramę Floriańską i Barbakan.

  W drugim dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili Ojcowski Park Narodowy, w którym podziwiali m.in. zamek w Pieskowej Skale, Grotę Łokietka i Jaskinię Nietoperzową. W drodze powrotnej do miejsca noclegowego odwiedzili także Wadowice, gdzie zwiedzili Dom Papieski, kościół Ofiarowania NMP, a dzień zakończyli na poczęstunku kremówkami.

  Trzeci dzień wycieczki również był pełen wrażeń – uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce – obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a w drodze powrotnej do domu zatrzymali się w Inwałdzie, gdzie w Parku Miniatur “Świat Marzeń” mieli okazję podziwiać obiekty z całej Europy, a nawet świata, np. Plac i bazylikę św. Marka oraz Pałac Dożów w Wenecji, ateńską świątynię na Akropolu, rzymskie Coloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylika św. Piotra w Rzymie, Statuę Wolności w Nowym Jorku, Mur Chiński, Wieżę Eiffla i Łuk Triumfalny w Paryżu, Big Ben w Londynie, egipskiego Sfinksa, a nawet Biały Dom w Waszyngtonie. Prawie wszystkie miniatury zostały zbudowane w skali 1:25, co pozwoliło na porównanie wielkości poszczególnych obiektów.

  Wycieczka była doskonałą okazją do poznania wielu wspaniałych miejsc, ale także do zapoznania się z kolegami i koleżankami z innych gminnych szkół – temu służyły między innymi wieczorne gry i zabawy organizowane przez opiekunów – opiekę nad uczniami sprawowały pani Elżbieta Kruk z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie i pani Agata Kozłowska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie.

  Późnym wieczorem nasi wędrowcy zmęczeni i pełni wrażeń dotarli do Świdnicy.

  [photospace]

  Poprzedni artykułRockowa szopa
  Następny artykułPolonia – Sparta Świdnica ma nowego trenera