Właściciel schroniska oskarżony

  0

  Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie skierował akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu Krzysztofowi S. prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwą pensjonat dla zwierząt „Dragon” w Dobrocinie, zarzucając mu znęcanie się nad przebywającymi tam czworonogami. Do tego pensjonatu trafiały także psy ze Świdnicy.

  W toku dochodzenia ustalono, że oskarżony w okresie od listopada 2009r. do 23 lutego 2010r. znęcał się nad siedemdziesięcioma psami poprzez kopanie ich po całym ciele, utrzymywanie w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym w stanie rażącego niechlujstwa bez zachowania podstawowych warunków sanitarnych, przetrzymywanie zwierząt w klatkach oraz zdewastowanych pomieszczeniach niedostatecznie chroniących je przed zimnem. Ponadto oskarżony nie zapewniał zwierzętom stałego dostępu do wody, karmił nieodpowiednią karmą, co doprowadziło do ich niedożywienia, odwodnienia oraz do zgonu co najmniej siedmiu psów.

  Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęca się nad nim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli sprawca takiego czynu działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  Poprzedni artykułPogorzelcy potrzebują pomocy
  Następny artykułKolejna nowa droga