Studenci będą uczyć angielskiego

  0

  Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie miejsce. Trójka studentów wyrusza do Mongolii aby tam uczyć dzieci języka angielskiego. Wśród nich jest pochodzący ze Świdnicy Michał Działowski. Start wyprawy do kraju Czyngis-chana zaplanowano na 16 sierpnia.

  Nie chcą siedzieć w domach. Spędzać czasu w cieniu palm albo w blasku zachodzącego słońca na leżaku. Wolą coś zrobić dla innych. Pomysł niezwykłej wyprawy do azjatyckiego kraju zrodził się niemal rok temu. Wyprawa trójki dolnośląskich studentów rozpoczyna się w połowie sierpnia, zakończy miesiąc później. Przed nimi podróż koleją transsyberyjską do Ułan Bator, a potem niemal miesiąc spędzony na prowadzeniu zajęć z języka  angielskiego z najmłodszymi mieszkańcami kraju kojarzonego głównie ze stepami. W gronie uczestników wyprawy jest Michał Działowski, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

  Dlaczego Mongolia? – Czytając relacje z podróży różnych ludzi zobaczyłem, iż stosunkowo mało osób wybiera Mongolię. Dla potencjalnego turysty nie ma tam nic szczególnego – mówi Michał. – Wiele osób już jeździ na Syberię w poszukiwaniu dziewiczej przyrody. Mongolia jest ciągle krajem mało popularnym i często zapomnianym w różnych akcjach organizacji pozarządowych. My chcemy zrobić coś, co połączy naszą studencką pasję z przygodą. Język angielski to szansa i przyszłość dla młodych mieszkańców kraju, kojarzonego głównie ze stepami. Taka wiedza zaprocentuje na dalszym etapie życia. Być może będzie to także wspaniała inspiracja do dalszej nauki i podejmowanie wyzwań edukacyjnych. Michał jest także absolwent Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, instruktorem Hufca ZHP Świdnica, pracującym z dziećmi w wieku 7-10 lat. Aktywnie działa, jako wolontariusz Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Kocha góry. Jest także inspiratorem wyprawy.

  Więcej informacji o wyprawie na oficjalnym blogu www.wyprawa-mongolia.blogspot.com.

  Przedsięwzięcie wspierają Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu oraz Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

  Na zdjęciu Michał Działowski w towarzystwie zuchów z 23. Świdnickiej Gromady Zuchów “Leśne Duszki”.

  Poprzedni artykułPowrót Lard’a wygrał
  Następny artykułŚwidniczanie do rakiet!