Akt oskarżenia przeciwko trenerowi

    0

    Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanemu 60-letniemu Stanisławowi S. – trenerowi juniorek młodszych świdnickiego klubu sportowego, któremu zarzucono, iż w 2009 r. dopuścił się molestowania seksualnego dwóch małoletnich zawodniczek piłki ręcznej (wówczas 13 i 14-letniej), a młodszą z nich podstępem doprowadził do odbycia stosunku płciowego. Stanisława S. oskarżono również o to, że w 1998 r. podstępnie usiłował doprowadzić małoletnią wówczas mieszkankę Strzegomia do obcowania płciowego.

    Jak wynika z ustaleń śledztwa trener szczypiornistek doprowadził pokrzywdzone dziewczynki do poddania się czynnościom seksualnym pod pozorem przeprowadzenia badań ich ciała, w celu ustalenia konieczności podania im hormonu, który jak twierdził ma spowodować ich lepszy wzrost oraz poprawę ich szybkości i dynamiczności. Podejrzany zabronił jednocześnie pokrzywdzonym opowiadania o badaniu innym koleżankom z drużyny oraz rodzicom. Ustalono również, że w czerwcu 1998r., będąc nauczycielem w zespole szkół zawodowych w Strzegomiu, na terenie tej placówki podstępnie usiłował doprowadzić małoletnią wówczas uczennicę innej szkoły do obcowania płciowego, umawiając się z nią pod pozorem ułatwienia jej kariery jako modelki.

    W dniu 22.02.2010r. Stanisław S. został zatrzymany przez policję na polecenie świdnickiej prokuratury, a w dniu 23.02.2010r. tymczasowo aresztowany przez świdnicki sąd.

    Za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15, za dopuszczenie się wobec takiej osoby innych czynności seksualnych oraz za jej doprowadzenie do poddania się takim czynnościom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.