Akt oskarżenia przeciwko trenerowi

  0

  Prokurator Rejonowy w Świdnicy skierował akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanemu 60-letniemu Stanisławowi S. – trenerowi juniorek młodszych świdnickiego klubu sportowego, któremu zarzucono, iż w 2009 r. dopuścił się molestowania seksualnego dwóch małoletnich zawodniczek piłki ręcznej (wówczas 13 i 14-letniej), a młodszą z nich podstępem doprowadził do odbycia stosunku płciowego. Stanisława S. oskarżono również o to, że w 1998 r. podstępnie usiłował doprowadzić małoletnią wówczas mieszkankę Strzegomia do obcowania płciowego.

  Jak wynika z ustaleń śledztwa trener szczypiornistek doprowadził pokrzywdzone dziewczynki do poddania się czynnościom seksualnym pod pozorem przeprowadzenia badań ich ciała, w celu ustalenia konieczności podania im hormonu, który jak twierdził ma spowodować ich lepszy wzrost oraz poprawę ich szybkości i dynamiczności. Podejrzany zabronił jednocześnie pokrzywdzonym opowiadania o badaniu innym koleżankom z drużyny oraz rodzicom. Ustalono również, że w czerwcu 1998r., będąc nauczycielem w zespole szkół zawodowych w Strzegomiu, na terenie tej placówki podstępnie usiłował doprowadzić małoletnią wówczas uczennicę innej szkoły do obcowania płciowego, umawiając się z nią pod pozorem ułatwienia jej kariery jako modelki.

  W dniu 22.02.2010r. Stanisław S. został zatrzymany przez policję na polecenie świdnickiej prokuratury, a w dniu 23.02.2010r. tymczasowo aresztowany przez świdnicki sąd.

  Za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15, za dopuszczenie się wobec takiej osoby innych czynności seksualnych oraz za jej doprowadzenie do poddania się takim czynnościom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  Poprzedni artykułPolonia – Sparta przegrywa z Górnikiem
  Następny artykułTESCO Extra na osiedlu Młodych?