Trzy punkty w strugach deszczu

  0

  Polonia/Sparta Świdnica odniosła cenne zwycięstwo nad Orłem Ząbkowice Śląskie.

  Dynamicznie, pewnie i bezpiecznie – tak wyglądała gra w pierwszej połowie w wykonaniu piłkarzy Polonii/Sparta Świdnica. Intensywne opady deszczu uniemożliwiały jednak przeprowadzenie skutecznego kontrataku i zakończenia go celnym strzałem do bramki rywala.

  Pomimo trudnych warunków podopieczni Jarosława Solarza już w 7 minucie mogli uzyskać prowadzenie. Urban oddał strzał do niemal pustej bramki z ostrego kąta, ale trafił w boczną siatkę. Po dwóch kwadransach wynik pozostał bez zmian. Biało – Zieloni grali dobrze i rozsądnie.  W pierwszej połowie drużynę Orła osłabił Łukasz Świder, który za dwa faule otrzymał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną. W 34 minucie brawurową akcją popisali się piłkarze z Ząbkowic Śląskich. Jednak z bliskiej odległości Bartłomiej Cebula nie potrafił skierować
  piłki do pustej bramki, trafiając w słupek.

  Druga połowa to popisowy koncert zawodników Polonii/Sparty Świdnica. Zmęczona i osłabiona drużyna gości musiała wreszcie skapitulować.   Hat-trickiem ustrzelonym w ciągu 10 minut popisał się Adrian Sobczyk, a  Marcin Bodnar dołożył do tego jeszcze jedną bramkę.

  Polonia Sparta Świdnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 4 : 0
  TAGI: PIŁKA NOŻNAPOLONIA SPARTA ŚWIDNICAŚWINDNICA

  Poprzedni artykułNa przełaj przez stulecie
  Następny artykułWygląda groźnie, ale nie wylewa