To zdjęcie przetrwa kilka wieków

  0

  Tak jak zapowiadali, tak zrobili. W czwartek, 24 czerwca, spotkali się na Rynku tuż przed ratuszem, aby wykonać wspólne, pamiątkowe zdjęcie świebodziczan. Wywołane i specjalnie zabezpieczone zostanie umieszczone w tzw. kapsule czasu czyli kuli wieńczącej ratuszową wieżę. Kula już za kilka dni powróci na swoje miejsce, by wraz z nową zawartością czekać na kolejne otwarcie za 100 lub więcej lat.

  Godzina wykonania zdjęcia została początkowo ustalona na 12.00, jednak po licznych telefonach mieszkańców, proszących o zmianę terminu, przesunęliśmy to wydarzenie na 16.30.

  Zdjęcie wykonane zostało z dachu jednej z kamienic, znajdującej się naprzeciwko ratusza. Wykonał je Adrian Sitko a także Adam Rubnikowicz, znany pasjonat dziejów miasta, a pan Tadeusz Rubnikowicz utrwalał całe wydarzenie kamerą.

  Na Rynek przyszli mieszkańcy w różnym wieku, pojawił się nawet jeden sympatyczny kundelek; było sporo młodzieży – jedna z grupek przyniosła zabawny transparent: „Mamo, I’m here”. Wszyscy pomachaliśmy do obiektywu a fotografowie wykonali kilka ujęć.

  Najlepsze zdjęcie zostanie umieszczone w historycznej kapsule wraz z pozdrowieniami osób znajdujących się na fotografii. Każdy bowiem mógł wpisać się na specjalnie przygotowanych w tym celu kartkach (oczywiście wiecznym piórem), a kartki te także trafią do kapsuły. Kiedyś świebodziczanie przeczytają na nich wiele zabawnych pozdrowień od współczesnych mieszkańców a także władz miasta: burmistrza Bogdana Kożuchowicza i jego zastępców którzy także wzięli udział we wspólnym uwiecznieniu.

  Poprzedni artykułKotki szukają domu
  Następny artykułPół wieku minęło tak szybko