Odkrywamy tajemnicę pastora…

  1

  – Byliśmy świadkami narodzin nowej rzeczywistości. Co więcej, byliśmy jej współtwórcami – wspomina przeżycia minionych dni Tomek Puzio uczeń I LO w Świdnicy.

  Na co należy zwrócić uwagę przy pisaniu scenariusza filmowego? Jak się buduje plan filmowy? Dlaczego każdą scenę filmu należy nakręcić kilka (czasem kilkanaście) razy? Te i wiele innych praktycznych wskazówek usłyszeli w minionym tygodniu licealiści klas filmowych biorący udział w produkcji filmu pt.: “Tajemnica pastora”. Fabuła filmu została tak poprowadzona, aby widz rozwiązując zagadkę pastora wraz z bohaterami odwiedził trzy dolnośląskie zabytki UNESCO. Pomimo tego, że tak długo mieszkamy w Świdnicy, nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak bogatą historię ma nasza świątynia. Spokój i harmonię kościoła zakłócały momentami fabuła naszego filmu i zamieszanie, jakie panowało na planie – opowiada Nastazja Rodziewicz. Uroczysta premiera filmu będzie miała miejsce w najbliższą sobotę 12 czerwca podczas gali kończącej 3. Festiwal Reżyserii w Świdnicy. Czy uczestnicy warsztatów zachęceni udziałem w projekcie będą swoją przyszłość wiązać ze światem filmu? Na to pytanie poznamy odpowiedź za kilka lat, natomiast pierwsze efekty ich kilkudniowej wytężonej pracy możemy zobaczyć na wielkim ekranie już teraz.

  „Tajemnica pastora” – reżyseria Dorota Petrus i Bogdan Lęcznar. Scenariusz, w oparciu o prozę Jakuba Czarnika oraz pod opieką Roberta Mellera, napisali uczestnicy warsztatów.

  [photospace]

  Poprzedni artykułIII Przegląd Folklorystyczny
  Następny artykułPula nagród 80 tysięcy złotych