Nie będzie podwyżki za wodę

  0

  Świebodziczanie nie będą w tym roku obciążeni podwyżką za dostawę wody i odprowadzenie ścieków. Na sesji Rady Miejskiej Świebodzic w dniu 1 czerwca rada przyjęła uchwałę o przedłużeniu obowiązywania dotychczasowych stawek. To bardzo dobra wiadomość dla tysięcy odbiorców w mieście.

  – Zależy nam na ochronie interesów mieszkańców naszej gminy, zresztą nie ma uzasadnionych przesłanek ku temu, aby zmieniać ceny naszych usług w tym zakresie – mówił na sesji Piotr Zalewski, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

  Okazuje się, że sytuacja finansowa tej w stu procentach gminnej spółki jest dobra jak nigdy dotąd. Firma zdecydowanie zmniejszyła straty, a dzięki podpisaniu nowych kontraktów na swoje usługi w zakresie remontów instalacji wod.-kan. przychód z tego tytułu w ubiegłym roku wyniósł blisko 600 tys. zł, podczas gdy dwa lata temu było to 200 tys. zł. Wszystko wskazuje, że i ten rok będzie dla wodociągów korzystny z punktu widzenia ekonomicznego.

  – Spółka jest sprawnie i efektywnie zarządzana, a skorzystają na tym świebodziczanie, którzy nie będą musieli co roku obawiać się o podwyżki opłat za wodę i ścieki – podkreśla burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz.


  Poprzedni artykułDziadek i ojciec oskarżeni o gwałt i molestowanie
  Następny artykułFestiwal Reżyserii Filmowej – ostatnie odliczanie