Leśne Duszki w nowym miejscu

    0

    Od kilku lat w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy działa 23 Świdnicka Gromada Zuchowa “Leśne Duszki”. W środę uroczyście otwarto nową siedzibę gromady.

    – “Leśne duszki” trafiły do bardzo dobrej szkoły, której zależy na rozwijaniu zajęć pozalekcyjnych swoich uczniów. Przez ostatni rok harcówka była remontowana i przystosowywana do zajęć gromady zuchowej, która liczy sobie ponad 30 zuchów. – mówił podczas otwarcia Piotr Pamuła, komendant świdnickiego Hufca ZHP.

    Drużynowy Michał Działowski oraz przyjaciele i rodzice zuchów wykonywali różne prace, związane z remontem i przygotowaniem pomieszczenia. Komendant hufca Piotr Pamuła i dyrektor szkoły Maria Mastalerz wystąpili do prezydenta Wojciecha Murdzka o objęcie honorowym patronatem tych działań.

    Radość dzieci należących do gromady zuchowej ZHP oraz ich rodziców jest wielka.

    – Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, darczyńcom i osobom, które przez cały czas wspierały nas w działaniach, za okazaną życzliwość i pomoc. – dziękował podczas otwarcia Michał Działowski.

    Uroczystość była okazją do wręczenia legitymacji Zucha. Swoje legitymacje otrzymali Maciek Banach, Kuba Bukowiec, Karolina Kaniewska, Ula Gołębiewska, Jędrzej Kulak, Oliwia Grzyb. Specjalną odznakę zucha gospodarnego odebrał Jan Mikuła.

    [photospace]

    Poprzedni artykułFestiwal Reżyserii Filmowej – ostatnie odliczanie
    Następny artykułI Świebodzicka Gra Miejska