II Świebodzicka Giełda Pracy

  0

  Już po raz drugi samorząd przygotował dla mieszkańców miasta targi pracy połączone z prezentacją oferty lokalnych organizacji i stowarzyszeń. W sobotę, 12 czerwca, w Miejskim Domu Kultury przy ul. Wolności można było w jednym miejscu zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy na rynku a także np. zapisać się do jakiejś organizacji lub zapytać o możliwości współpracy.

  Z takiej możliwości skorzystało wiele osób. Najwięcej świebodziczan pojawiło się zaraz po godz. 10. Zainteresowani rozmawiali z doradcami zawodowymi Powiatowego Urzędu Pracy filia w Świebodzicach, wypełniali kwestionariusze rozdawane przez firmy pośredniczące w znalezieniu zatrudnienia. Była także spora grupka młodzieży, szukającej pracy na wakacje.

  – Zrobiłam kurs wychowawcy kolonijnego, chciałabym znaleźć takie zajęcie na wakacje – mówiła Kasia Kowalczuk. Targi otworzył zastępca burmistrza miasta Zbigniew Opaliński. – Mam nadzieję, że wielu z państwa znajdzie tu dla siebie coś interesującego – mówił podczas otwarcia.

  Dla wszystkich odwiedzających giełdę zaśpiewał dziecięcy zespół wokalny Echo z Zespołu Szkół Integracyjnych. Mały catering przygotowało Stowarzyszenie Charytatywno – Opiekuńcze im. Bł. Marii Teresy Gerhardinger przy Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Świebodzicach. W holu serwowano słodkości, kawę i herbatę oraz swojski smalec z ogórkiem.

  Partnerzy giełdy: PFRON, ASC Workers, Interkadra, PUP Świebodzice, Radnstad, Pollux, Adecco Poland, Steilmann, Tester oraz Świebodzickie Organizacje Pozarządowe.

  Poprzedni artykułZbiórka dla powodzian
  Następny artykułMorderstwo w Świebodzicach