Groźny wypadek w Żarowie [FOTO]

  0

  Na ulicy Piastowskiej w Żarowie doszło do potrącenia pieszego. Kierowca chcąc ominąć poszkodowanego, który leżał na jezdni zjechał na sąsiedni pas ruchu i zderzył się z samochodem jadącym z naprzeciwka. Do akcji natychmiast przystąpili strażacy, którzy musieli wydostać poszkodowanego z samochodu za pomocą specjalistycznych narzędzi.

  Tak wyglądał pierwszy pokaz akcji ratunkowej fundacji “Bezpieczna droga”, pokaz odbył się przy żarowskim gimnazjum.  – Chcieliśmy dzieciom pokazać z jakich przyczyn do takiego zdarzenia dochodzi, w jaki sposób należy zachować się w takiej sytuacji, jak również jakiej pomocy należy i można udzielić osobie poszkodowanej. – mówią przedstawiciele fundacji “Bezpieczna droga”.

  Całe zdarzenie dodatkowo było komentowane krok po kroku, przez ratownika Andrzeja Olszówkę, tak aby można było je dobrze zrozumieć. Fundacja zapewnia, że to nie ostatni taki pokaz. Do końca roku szkolnego odwiedzą jeszcze kilka szkół na terenie gminy Żarów,  w których przeprowadzą pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze.

  fotografie Mateusz Kochmann

  [photospace]

  Poprzedni artykułO ważne punkty z Orłem Ząbkowice Śląskie
  Następny artykułKomputery i internet za darmo