Motoświdnica jedzie do Brna

  0

  Plan na II rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski to zdobycie pierwszych punktów przez zawodników Mediator Motoswidnica Racing Team. Piotr Betlej i Cezary Chrobot wystartują w najbliższy weekend na torze w Brnie.

  II runda WMMP połączona z pucharem Alpe Adria odbędzie się w dniach 15-16 maja na torze w Brnie, na tym samym obiekcie na którym Piotr Betlej rok temu wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w karierze. Tym bardziej zawodnicy jak i wierni kibice oczekują zaciętej walki i wspaniałych wrażeń. Chociaż startując w tym sezonie w klasie mistrzowskiej przybyło rywali ze światowej czołówki. I właśnie ze względu na odbywający się w tym samym miejscu i czasie Puchar Europy, runda w Brnie od lat przyciąga uwagę całego świata motocyklowego.

  W tym wyścigu nie może zabraknąć również Piotra Betleja i Czarka Chrobota, którzy występują w barwach Mediator Motoświdnica Racing Team. Najbliższy wyścig to dla Betleja niepowtarzalna szansa na sprawdzenie swych możliwości wśród najlepszych zawodników. Po doskonałym debiucie w sezonie 2009 Betlej startuje w klasie Superstock 1000. Pełen determinacji i pasji motocyklista ze Świdnicy stoi przed swoją życiową szansą na zaistnienie w gronie profesjonalistów. Dobra passa towarzyszy świdnickiemu Teamowi od początku sezonu. Drugi zawodnik, Czarek Chrobot, już w pierwszej rundzie udowodnił, że w 2010 roku będzie groźnym rywalem dla innych. Debiut, który przyniósł mu drugie miejsce w rundzie w Modlinie zapowiada wiele emocji podczas najbliższego startu u naszych południowych sąsiadów. Zawodnicy trenują od środy, 12 maja 2010 w Brnie. Staranne przygotowania, poznanie toru i przede wszystkim doskonałe umiejętności będą stanowiły o kolejnym sukcesie młodych Świdniczan. Piotr i Czarek – wspierani przez członków swego teamu, przyjaciół, kibiców i wszystkich mieszkańców Świdnicy – są gotowi do startu i zagrzani do walki z najlepszymi.

  – Przygotowania do tej rundy były niezwykle intensywne. Pierwsza runda w Modlinie okazała się imprezą która nie spełniała standardów bezpieczeństwa i nie było wyścigów klas mistrzowskich, dlatego też dla Piotrka to będzie pierwszy start w sezonie i od razu na imprezie międzynarodowej. Na pewno dodaje to emocji, ale też jest jasne że przy tak mocnej stawce będzie zdecydowanie trudniej powalczyć o wysoką lokatę. Mamy jednak nadzieję na pierwsze punkty i taki jest plan. Cały sezon przed nami i mam nadzieję że w każdym wyścigu będziemy punktować, ale też i walczyć o jak najwyższe lokaty. Czarek pokazał w Modlinie że ma wolę walki, potrafi korzystać z naszego doświadczenia więc i w Brnie ma szanse na kolejne wysoko punktowane miejsce. – powiedział manager teamu Mariusz Kalista.

  foto W. Grzesiak

  Poprzedni artykułRywalizowały “podstawówki”
  Następny artykułRodzice Hani dziękują za pomoc