Jeden telefon może zdziałać wiele dobrego

  0

  W ciągu 48 godzin dwóm pielęgniarkom ze Szpitala „Latawiec” w Świdnicy udało się zebrać ponad 2 tony pomocy w postaci środków żywności, środków chemicznych, odzieży, pościeli i innych produktów pierwszej potrzeby dla poszkodowanych w tegorocznej powodzi mieszkańców Sandomierza. W akcję spontanicznie włączyli się również pracownicy Urzędu Gminy Świdnica gromadząc łącznie 500 kg odzieży, środków spożywczych, chemicznych i artykułów pierwszej pomocy.

  A wszystko za sprawą jednego telefonu od którego wszystko się zaczęło: Czy miałaby Pani ubranka dla 8 letniej dziewczynki….? Ewa Bielecka i Małgorzata Wierzyk – dwie pielęgniarki z oddziału chirurgii Szpitala „Latawiec” w Świdnicy podjęły się akcji zbierania darów dla powodzian z Sandomierza, a dokładnie dla rodzin pracujących w Hucie Sandomierz. Dzięki ofiarności serc ludzi dobrej woli, pielęgniarkom z oddziału chirurgii szpitala „Latawiec, Hufca ZHP w Dzierżoniowie, MZEC w Świdnicy, Ośrodka Zdrowia w Pszennie pod kier. Państwa Koźbiał, placówek oświatowych w Pszennie, mieszkańców Burkatowa i Pszenna, wielu sponsorów, którzy prosili o anonimowość – pozyskały 2 tony pomocy.

  – W ciągu kilku godzin udało się nam zebrać niespodziewaną liczbę artykułów  żywnościowych, środków czystości, do dezynfekcji, komplety pościeli i odzieży. Nawet nie spodziewałyśmy się tak dużej ofiarności ze strony ludzi dobrej woli. Organizując transport wśród naszych znajomych – przy wsparciu ze strony MZEC w Świdnicy dary trafiły już do rodzin pracujących w Hucie Sandomierz. Trudno wyrazić słowami ich wdzięczność. O ogromnych potrzebach jakie mają mieszkańcy zalanych terenów niech świadczy fakt, że w ciągu 2 godzin wszystkie artykuły zostały odebrane przez poszkodowanych – mówią z ogromną radością inicjatorki przedsięwzięcia E. Bielecka i M. Wierzyk.

  To jednak nie koniec akcji. Jeżeli uda nam się znaleźć firmy transportowe, które bezpłatnie zorganizowałyby przewóz darów dla powodzian nie wykluczmy kolejnych działań – mówi Ewa Bielecka.

  Również władze gminy Świdnica są w stałym kontakcie z gminą Wilków, która ucierpiała w tegorocznej powodzi. W ciągu najbliższych dni zostaną wyznaczone miejsca na terenie gminy Świdnica gdzie mieszkańcy będą mogli przekazać dary dla powodzian.

  Poprzedni artykułSamorząd bez tajemnic
  Następny artykułCenny punkt na wyjeździe