Strona główna Bez kategorii Pani Apolonia przeżyła 103 lata

Pani Apolonia przeżyła 103 lata

0

Mało komu przypada przeżyć na świecie wiek. Mało kto może się pochwalić na przykład praprawnukami. Mało kto, ale nie pani Apolonia Ślęzak, mieszkanka Dzierzkowa, która przeżyła już 103 wiosny i… ma się całkiem dobrze. Swój 103. jubileusz pani Apolonia obchodziła w towarzystwie władz Gminy Dobromierz oraz rodziny – bardzo licznej rodziny…

Od trzech lat władze gminy pamiętają o swojej „długowiecznej” mieszkance. 16 kwietnia Przewodniczący Rady Gminy Marek Jaworski oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Władysław Żołądek odwiedzili jubilatkę w jej rodzinnym domu. Nie mogło zabraknąć kwiatów, tortu ze słodkim herbem Dobromierza i przede wszystkim życzeń od przewodniczącego oraz wójta Czesława Drąga, jakie pisemnie przekazał jubilatce.

Z życzeniami i kwiatami przybyli też uczniowie i dyrektor Szkoły Podstawowej w Gniewkowie oraz opiekunki ze Stacji Opieki Caritas Oddział w Dobromierzu.

Przepis na długowieczność? Zapewne spokojne życie wśród bliskich, choć o ten spokój teraz już coraz trudniej. Życie pani Ślęzak przebiegało nadzwyczaj rodzinnie – sama opieka nad ośmiorgiem dzieci wymagała poświęcenia, z tego też względu nie pracowała zawodowo, bo wychowywanie dzieci zupełnie zajmowało jej czas. Aby pomóc mężowi, pracownikowi PGR w Bolkowie, później w Leśnictwie Dzierzków, pracowała dorywczo, szyjąc odzież dla znajomych mieszkańców okolicznych miejscowości, a także pracując z mężem w Bolkowie.

Pani Apolonia wychowała 8 dzieci, ma 25 wnuków, 31 prawnuków i 1 praprawnuka – takiego wyniku pozazdrościć może każdy. Choć ma problemy ze słuchem i ze stawami, to tak dostojny wiek nie uniemożliwia jej czynnego funkcjonowania – córka, i zięć z wnukami, z którymi mieszka po dziś dzień, mogą smakować przygotowywane przez nią obiady. Kilkudziesięcioosobowa rodzina stale dba o panią Apolonię i często ją odwiedza.

Jubilatce składamy serdeczne życzenia zdrowia, rodzinnego ciepła i wielu powodów do radości.

Poprzedni artykułOstatnia droga Pary Prezydenckiej
Następny artykułBiegiem przez Polskę