Ona też ma swoje święto

  0

  Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Szarych Szeregów w Świdnicy informuje, że z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja będzie sprzedawała flagi narodowe. Zapraszamy Świdniczan do śmiałego zamanifestowania swojego patriotyzmu i wywieszenia flag narodowych.

  Wzruszamy się, gdy nasi sportowcy wygrywają zawody i grany jest Mazurek Dąbrowskiego, jesteśmy wtedy dumni, panuje nastrój uniesienia.

  Szacunek do Polskiej Flagi wynosi się z domu rodzinnego – pokażmy naszym dzieciom, wnukom jak okazywać cześć naszej biało-czerwonej.

  2 Maja to Dzień Flagi – najmłodsze święto ogłoszone przez Sejm RP.

  Intencją, która przyświecała ustanowieniu tego święta to potrzeba uzupełnienia bardzo skąpej wiedzy naszego społeczeństwa na temat historii polskich symboli narodowych. W tym temacie jest jeszcze dużo do zrobienia, pomimo wielu szkolnych uroczystości, pięknych konkursów i wieczornic nie ma jak osobisty przykład dziadków oraz taty i mamy.

  Patriotyzm to wyraz świadomości, pamięci i dumy z historii naszego narodu. Patriotyzm to spojrzenie na osoby, dla których hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” było wyznacznikiem konkretnych zachowań i działań. Patriotyzm to służba i dążenie do doskonałości. Historia polskich symboli narodowych jest bardzo pasjonująca, barwna i dynamiczna. Żaden symbol nie kształtował się w oderwaniu od innych, a przyglądając się im z uwagą można niczym z otwartej księgi czytać historię narodu i państwa polskiego.

  Stawiajmy sobie wyzwania. „Nie chciejcie Ojczyzny, która was nic nie kosztuje” mówił Jan Paweł II. Niech Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja zostanie uczczone wywieszeniem flag narodowych w oknach naszych domów.

  Poprzedni artykułPechowy trzeci OES
  Następny artykułPechowy trzeci OES