Obchody trwają

  0

  Przerwane przez tragiczną w skutkach katastrofę prezydenckiego samolotu obchody jubileuszu 20-lecia Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich wracają, choć na trochę inne tory.

  Trwają od stycznia tego roku. Ich kulminacja miała nastąpić 10 kwietnia 2010 roku – w dniu, który stał się jednym z najtragiczniejszych w historii Polski. Obchody 20-lecia SPiKŚ tamtego dnia przerwano, składając hołd ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem. „Gdy zgromadziliśmy się tego dnia rano na placu, gdzie mieliśmy wspólnie z naszymi gośćmi zainaugurować obchody odsłaniając rzeźbę ufundowaną dla Miasta Świdnicy przez nasze Stowarzyszenie, wiedzieliśmy już, że ten dzień – przez nas tak długo wyczekiwany – stał się dniem wielkiej narodowej tragedii, która dotknęła nas wszystkich. Zamiast wspólnie się radować, wspólnie przeżywaliśmy dramat całego naszego kraju” – czytamy na stronie internetowej SPiKŚ.

  Kraj, a co za tym idzie – także nasz powiat – wraca na swoje dawne tory. Obchody urodzin także wracają. Gala finałowa jubileuszu została przeniesiona na 25 września. Ale już we wtorek 27 kwietnia odbędzie się tradycyjny mecz koszykówki. Ich rozgrywanie to jedna z kultywowanych od lat części urodzinowych obchodów. Dzień później o godz. 17.45 u zbiegu ulic Muzealnej, Żeromskiego i Zamkowej zostanie odsłonięta ufundowana przez SPiKŚ rzeźba, a następnie o godz. 18.00 w hotelu Piast-Roman nastąpi wręczenie dorocznych Statuetek Przedsiębiorczości oraz nagród dla laureatów organizowanego przez stowarzyszenie, Muzeum Dawnego Kupiectwa i „Wiadomości Świdnickie” konkursu historycznego, który odbył się 8 kwietnia. Gościem spotkania będzie Władysław Frasyniuk.

  Statuetki Przedsiębiorczości to nagroda ustanowiona od 2004 roku przez SPiKŚ. W odróżnieniu od innych nagród gospodarczych, jest przyznawana przedsiębiorcom przez przedsiębiorców. – To ludzie tworzą firmy. Dlatego to ludzi i ich pracę mają honorować te statuetki – mówią członkowie SPiKŚ. Co roku kapitułę tworzą laureaci poprzedniej edycji. W tej edycji są to: Jacek Domejko – przewodniczący, Ryszard Nowak, wiceprzewodniczący, Ryszard Rodziewicz, Jerzy Skonieczny, Marian Sworobowicz oraz Leszek Jarząbek, kierownik Biura SPiKŚ.

  Pod koniec lutego br. członkowie kapituły w głosowaniu niejawnym wybrali po trzech nominatów w pięciu kategoriach. Oto oni:

  1. Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej
   1. Jarosław Mazurek, Gospodarstwo Rolne „Mazurek” w Bagieńcu
   2. Stanisław Seweryn, prezes Dolmeb Sp. z o.o. w Świdnicy
   3. Krzysztof Wieczorkowski, prezes Sonel SA w Świdnicy
  2. Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej
   1. Krzysztof Płomiński, właściciel PIK Group w Świdnicy
   2. Jerzy Sosnowski, właściciel „Cztery Pory Roku” w Świdnicy
   3. Krzysztof Wierzęć, właściciel Mediator Group SA w Świdnicy
  3. Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej
   1. Jacek Danielewicz, DFS Motors Sp. z o.o. w Świdnicy
   2. Marek Michalak, P.P.H.U. Wektor Hurtownia Materiałów Budowlanych w Świdnicy
   3. Andrzej Skarul, Boskar Sp. j. w Świdnicy
  4. Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu
   1. Ireneusz Babiak, ordynator Oddziału Kardiologicznego w RSS Latawiec w Świdnicy
   2. Adam Biernacki, dr n. med. Kierujący Oddziałem Chirurgii Ogólnej w RSS Latawiec w Świdnicy
   3. Małgorzata Toruńska, NZOZ „Tomed” s.c. w Świdnicy
  5. Profesjonalne zarządzanie firmą lub instytucją
   1. Tomasz Gołębiowski, dyrektor Banku Zachodniego WBK w Świdnicy
   2. Piotr Snopczyński, Alpin-Ski Pogorzała
   3. Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy

  W czyje ręce trafią statuetki, przekonamy się już w najbliższą środę podczas uroczystości w hotelu Piast-Roman

  [photospace]

  Poprzedni artykułPechowy trzeci OES
  Następny artykułStatuetki wręczone, rzeźba odsłonięta