Młodzi radni w Maldegem

  0

  Od 2 do 5 kwietnia br. przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Świdnica przebywać będą z wizytą w mieście Maldegem ( Belgia) w ramach spotkania organizacji młodzieżowych miast partnerskich miasta Maldegem.

  To pierwsze takie spotkanie dla powołanej we wrześniu 2009 r. młodzieżowej rady. Jednakże  młodzież z Belgii, Francji, Niemiec i Włoch cyklicznie odbywa  takie spotkania, aby wspólnie wypracować projekty wymiany młodzieży przy ich udziale.  Dla uczestników spotkania będzie to nie tylko okazja  do poznania kultury, języka i zwyczajów jakie panują w  belgijskim mieście Maldegem, ale przede wszystkim do zapoznania się z funkcjonowaniem młodzieżowych organizacji w tym regionie. Warto dodać, że wiele z nich działa na zasadach wolontariatu, mając za sobą bogate doświadczenia w zakresie realizacji projektów unijnych z udziałem młodzieży.
  Dzięki długoletniej współpracy par

  tnerskiej w francuskim miastem Ermont ( 1967), niemieckim Lampertheim ( 1967), włoskim Adria ( 1997) młodzież miasta Maldegem korzysta z bogatych doświadczeń jakie niesie ze sobą współpraca partnerska. Być może do wielkiej rodziny miast partnerskich niebawem dołączy Gmina Świdnica. Pierwszy krok już został poczyniony. 31 marca 2010 r. radni miasta Maldegem podjęli jednogłośnie uchwałę o współpracy partnerskiej z Gminą Świdnica.

  Delegacja młodzieżowej Rady Gminy Świdnica jako pierwsza będzie mogła docenić korzyści płynące z wymiany partnerskiej. Naszym zadaniem jako odpowiedzialnych za tę współpracę jest więc stworzenie odpowiednich warunków, aby jak najwięcej, przede wszystkim młodych ludzi mogło poznać wiele nowych miejsc, nowych informacji i zawrzeć nowe przyjaźnie – podkreśla wójt gminy Świdnica.

  Poprzedni artykułRajd Elmot startuje 17 kwietnia!
  Następny artykułRajskie Ogrody w Galerii Fotografii