KRAUSE 38. Rajd Elmot – uwaga utrudnienia

  0

  Na 17 i 18 kwietnia zaplanowano rozegranie KRAUSE 38. Rajdu Elmot – pierwszej rundy Platinum Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2010 r. oraz drugiej rundy Rajdowego Pucharu Polski – 4. Rajdu Świdnickiego.

  W związku z zawodami kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami. Będą one obowiązywały w sobotę i niedzielę (17-18 kwietnia).

  Utrudnienia dla kierowców:
  ·    W Rynku zlokalizowany zostanie start i meta. W związku z tym zakaz parkowania będzie obowiązywał przy ul Długiej na odcinku od ul. Trybunalskiej do Rynku; wyłączony z parkowania będzie również fragment ul. K. Pułaskiego (odcinek od skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta do Rynku);
  ·    W związku z lokalizacją również startu i mety oraz strefy serwisowej zamknięta zostanie ul. Przemysłowa (odcinek od ronda na ul. M. Kopernika do skrzyżowania z ul. Inżynierską) oraz ul. Metalowców (od skrzyżowania ul. Przemysłowej do skrzyżowania z ul. Stalową).
  Objazd od strony Dzierżoniowa zalecany będzie kierowcom starym przebiegiem drogi nr 382 (ul. Westerplatte, pl. Wolności, Wrocławską, Łączną). Od strony Wrocławia objazd poprowadzony zostanie w przeciwnym kierunku (ulicami: Szarych Szeregów, Esperantystów, Wrocławską, pl. Wolności, Westerplatte).

  Utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej:
  ·    linie nr 6, 50 i 52 nie będą obsługiwać przystanków: Inżynierska – MPK, Szarych Szeregów, Wokulskiego/Szarych Szeregów, Wokulskiego-Galess, Metalowców ZOM oraz Przemysłowa; trasa zostanie skrócona do przystanku Kopernika – Os. Zarzecze;
  ·    linia nr 30 nie będzie obsługiwać przystanków Lubachów, Lubachów – Rest. Paprotka, Lubachów – Rest. Myśliwska; trasa zostanie skrócona do przystanku Bystrzyca Górna – Kościół. Zmiany wynikają z faktu, że jedna z tras rajdu przebiega przez Lubachów, w związku z czym dojazd do pętli autobusowej nie będzie możliwy;
  ·    Mogą wystąpić również utrudnienia w komunikacji PKS i prywatnych przewoźników, którzy poinformują o zmianach we własnym zakresie.

  foto Tomasz Ścibior

  Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie rajdu: www.rajdelmot.pl

  Poprzedni artykułRzeźba już stoi, czas świętować
  Następny artykułŚwidnica solidaryzuje się z bliskimi ofiar