Czy Katyń nas pojedna?

  0

  Na to pytanie będą próbowali odpowiedzieć w Świdnicy dr Adolf Juzwenko historyk, dyrektor Zakładu im. Ossolińskich, Michał Kacewicz, korespondent tygodnika „Newsweek” z Rosji i terenu ZSRR oraz dr Marcin Kaczmarski, ekspert Ośrodka Studiów Wschodnich w Warszawie.

  Debatę z udziałem młodych świdniczan zaplanowano na czwartek, 29 kwietnia na godz. 18.00. W sali narad urzędu (budynek Urzędu Stanu Cywilnego, ul. Armii Krajowej 47) uczniowie świdnickich szkół średnich spotkają się z osobami, które będą mówiły o historii, obecnej sytuacji i przyszłości stosunków polsko-rosyjskich.

  – Pomysł na temat debaty wziął się stąd, że stosunki polsko-rosyjskie wpływają na bieg wydarzeń. Rozpoczynając prace nad debatą prawie trzy miesiące temu nie sądziliśmy, że wydarzenia ostatnich dni tak bardzo uaktualnią problematykę – tłumaczy Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy, pomysłodawca spotkania. – Założyliśmy sobie, że zawsze będziemy zapraszać wyjątkowych gości, co potwierdza obecna lista osób, które wezmą udział w debacie. Zaczynaliśmy w listopadzie ubiegłego roku debatą o patriotyzmie, dobre przyjęcie przez mieszkańców i widzów sprawiło, że rozmowy pod hasłem „Polska, czy mnie to obchodzi?” będziemy kontynuować.

  Debatę na żywo transmitować będzie telewizja „Teletop Sudety”, początek o godz. 18.00. Świdniczanie, mogą na żywo uczestniczyć w spotkaniu.

  [photospace]

  Poprzedni artykułRaptowny w Gimnazjum nr 2
  Następny artykułMotoświdnica walka rozpoczęta