Duża kasa dla Gminy Świdnica

  0

  W siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek, 3 lutego, odebrała promesę w wysokości 800 tys zł. na usuwanie skutków ubiegłorocznych klęsk żywiołowych.

  W ubiegłym roku na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przeznaczono 365 mln zł. z czego 100 mln zł zostało przeznaczonych na szkody powstałe tylko w 2009 roku. . Pieniądze otrzymały wtedy m.in. województwa dolnośląskie, małopolskie, podkarpackie, śląskie i opolskie. W samej gminie Świdnica straty poniesione w wyniku powodzi w 2009 r. wyniosły ponad 14 mln. Dzięki staraniom udało się pozyskać 4,23 mln zl z przeznaczeniem na odbudowę zniszczonej infrastruktury. W roku bieżącym całość otrzymanej kwoty zostanie przeznaczona na kolejny etap regulacji potoku Kotarba.

  Dzięki wsparciu finansowemu poszkodowane samorządy, będą mogły odbudować i wyremontować infrastrukturę zniszczoną głównie w wyniku powodzi i podtopień w 2009 roku i w poprzednich latach. W 4 województwach: dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim promesy otrzymały 404 samorządy na łączną sumę 165 mln zł. Do 45 gmin i 12 powiatów w woj. dolnośląskim trafi na ten cel ponad 32,08 mln zł.

  Poprzedni artykułMagnetyczna hala sportowa
  Następny artykuł“Bystrzyca” ma piętnaście lat