Wiata runęła na przechodniów!

  0

  Cztery osoby odwiezione do szpitala po tym jak runęła na nich wiata przystankowa.

  Do zdarzenia doszło o godzinie 14.32 na ulicy Kopernika w Świdnicy. Wiata przystankowa nie wytrzymała ciężaru zalegającego na niej śniegu i pod jego naporem runęła na czekających na autobus.  Trzy osoby odniosły lekkie obrażenia i po opatrzeniu opuściły szpital. Poważniejsze obrażenia odniosła czwarta osoba, ma urazy głowy. Na dachu wiaty zalegała około 30 centymetrowa warstwa śniegu. Na miejscu trwają czynności śledcze.

  KOMUNIKAT

  W związku z zawaleniem się dachu wiaty przystankowej przy ul. Kopernika 16 w Świdnicy, jest nam niezwykle przykro, że w wyniku tego zdarzenia poszkodowani zostali mieszkańcy. Skontaktujemy się z poszkodowanymi, by – jeśli będzie taka potrzeba – udzielona została im dodatkowa pomoc.

  Wyrażamy ubolewanie, że do nieszczęśliwego zdarzenia doszło na terenie zarządzanym przez miasto. To zdarzenie traktujemy jako wyjątkowo niefortunny zbieg okoliczności, ponieważ od godzin porannych dokonywane są dodatkowe przeglądy wszystkich przystanków komunikacji, pod kątem bezpieczeństwa i możliwości dostępu przez podróżnych. Wiata ta nie jest wykorzystywana przez autobusy komunikacji miejskiej, którą zarządza miasto, dlatego do tej pory nie była sprawdzona.

  Stefan Augustyn

  rzecznik prasowy

  Urzędu Miejskiego w Świdnicy

  [photospace]

  Poprzedni artykułKolejny rajdowy team ze Świdnicy
  Następny artykułKonkurs fotograficzny dla młodzieży