Komputery i internet dla potrzebujących

  0

  Świdnica zakupi komputery z dostępem do internetu dla 167 rodzin, w których mieszkają niepełnosprawni uczniowie, bądź pochodzą oni z ubogich rodzin. Wstępnie rodziny już wytypowano, a sprzęt ma trafić do nich jeszcze w połowie tego roku.

  – Komputer z dostępem do internetu to niezwykła pomoc w rozwoju indywidualnym dziecka oraz jego zainteresowań. Nie chcemy, by przeszkodą w tym rozwoju była choroba, czy też kłopoty finansowe rodzin, dlatego przygotowaliśmy projekt. Przez 8 lat za utrzymanie sprzętu i rachunki za internet będzie płacić miasto, dzięki unijnemu wsparciu – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Świdnica otrzymała dofinansowanie w ramach projektu z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInclusion w Gminie Miasto Świdnica”.

  Podpisana jest już umowa na finansowanie przedsięwzięcia. Zakłada ona, że 167 rodzin zagrożonych wykluczeniem cyfrowym zostanie wyposażonych w stacjonarne komputery z dostępem do internetu. Komputery zostaną użyczone rodzinom, w których mieszka uczeń szkoły podstawowej bądź gimnazjum z orzeczoną niepełnosprawnością lub dochodem w rodzinie nie przekraczającym 351 zł na osobę. Projekt potrwa przez 8 lat.

  W pierwszych 3 latach wartość projektu wyniesie 1,3 mln zł, z czego 1,1 mln zł będzie pochodziło z funduszy unijnych. Miasto ze swojego budżetu dołoży niespełna 200 tys. zł. Przez kolejne pięć lat – do końca 2017 r. – utrzymanie sprzętu i dostęp do internetu miasto sfinansuje z własnego budżetu przekazując ok. 785 tys. zł.

  Poprzedni artykułJaworzyna Śląska z budżetem
  Następny artykułBurzą “Renifera” będzie LIDL