Była szkoła będzie schronisko

  0

  Ponad 1,76 mln złotych otrzyma Gmina Świdnica na zmianę sposobu użytkowania szkoły w Lubachowie na szkolne schronisko młodzieżowe. To maksymalna kwota dofinansowania o jaką starały się władze gminy Świdnica.

  Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował o dofinansowaniu inwestycji pn. „Zmiana sposobu użytkowania budynku Szkoły Podstawowej w Lubachowie na szkolne Schronisko Młodzieżowe” w ramach Działania 6.5 Działania wspierające infrastrukturę turystyczną i kulturową (schroniska).

  Projekt otrzyma całość wnioskowanej kwoty dofinansowania tj. ponad 1,76 mln zł. Szacowana wartość całej inwestycji planowana jest na poziomie 2,58 mln zł. W ramach przeprowadzonych prac remontowych powstanie 45 miejsc noclegowych z zapleczem sanitarnym, 2 kuchnie samoobsługowe, 2 świetlice z dostępem do internetu, w tym jedna z wyposażeniem komputerowym. Obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Łączna powierzchnia użytkowa obiektu po przeprowadzeniu niezbędnych prac modernizacyjnych wyniesie ponad 905 m2.

  Realizacja inwestycji, przyczyni się do podniesienia jakości usług turystycznych na terenie gminy. W ramach realizacji projektu przeprowadzone zostaną prace modernizacyjne oraz zakupione zostanie wyposażenie niezbędne do funkcjonowania schroniska młodzieżowego. Schronisko będzie przeznaczone do indywidualnej i grupowej turystyki młodzieżowej. Zmodernizowany obiekt będzie dostosowany do samoobsługi gości.

  Poprzedni artykułDzieci polubiły judo
  Następny artykułChodniki poprawią bezpieczeństwo