„Debiut Gospodarczy” i „Napisz o Świdnicy” rozstrzygnięte

  0

  Agencję reklamową i artystyczną oraz firmę zajmującą się projektowaniem i stylizacją chcą założyć zwycięzcy „Debiutu Gospodarczego”. Prace dyplomowe nagrodzone w konkursie „Napisz o Świdnicy” opisują m. in. tożsamość regionalną świdniczan, zagospodarowanie przestrzenne oraz wykorzystanie walorów miasta w turystyce.

  Cieszę się, że młodzi świdniczanie niezmiennie od kilku lat zgłaszają swoje pomysły w ramach „Debiutu Gospodarczego”. Już dziś zapowiadam kolejne edycje konkursu „Napisz o Świdnicy”, który zadebiutował aż 16 zgłoszonymi pracami. Zachęcam do pisania o naszym mieście. W Świdnicy przeplata się tyle ciekawych wątków zarówno historycznych, architektonicznych jak i obyczajowych, że wiele osób znalazło już i z pewnością wiele znajdzie inspiracje do opracowania kolejnych tematów. Dla nas ciekawe jest nowe spojrzenie na Świdnicę i wnioski, które młodzi prezentują w swoich pracach. – mówił prezydent Wojciech Murdzek, który nagrodził laureatów.

  „Debiut Gospodarczy”

  Komisja konkursowa przyznała dwa równorzędne wyróżnienia. Nagroda to zwrot 25 % kosztów rozpoczęcia działalności gospodarczej, nie więcej niż 5 tys. zł.

  Laureatami są:

  Ewelina Mankiewicz – Agencja reklamowa i artystyczna  Daft-Desing –

  przygotowywanie kampanii reklamowych dla firm poprzedzonych badaniem rynku. Załatwianie wszelkich formalności związanych z umieszczaniem reklam w mediach.

  Katarzyna Kubicka-Mączyńska – Projektowanie i stylizacja – analiza sylwetki klienta, dobór garderoby, czyli „przegląd szafy”, komponowanie  garderoby i zakupy, projektowanie i szkice kolekcji na indywidualne zamówienie.

  „Napisz o Świdnicy”

  Pierwsze miejsce i nagroda w wysokości 10 tys. zł dla Joanny Ozóg za pracę “Tożsamość regionalna mieszkańców Zachodnich Ziem Odzyskanych – na przykładzie Świdniczan”. Drugie miejsce, nagroda w wysokości 5 tys. zł dla Magdaleny Kulikowskiej za pracę “Studium krajobrazowe miasta Świdnicy”, trzecie miejsce i nagroda w wysokości 3 tys. zł dla Jakuba Curyla za pracę “Krzyże pokutne powiatu świdnickiego, jako atrakcje turystyczne”.

  Wyróżnienia i nagrody po 500 zł otrzymali: Urszula Gądek za pracę “Śląskie Kościoły Pokoju w dialogu kulturowym”, Elżbieta Podgórska za pracę “Projekt ochrony i wyeksponowania walorów trasy Kolei Doliny Bystrzycy”, Marek Urbanowski za pracę “Projekt koncepcyjny obwodnicy miasta Świdnica”.

  Na zdjęciu Ewelina Mankiewicz, Katarzyna Kubicka-Mączyńska

  Poprzedni artykułKomedia o gwiazdce na deskach teatru
  Następny artykułŚwiadczenia rodzinne, Dom Dziennego Pobytu i MOPS razem