Uwaga kierowcy! Omijajcie ulicę Sikorskiego

  0

  Przebudowa skrzyżowania ulic Esperantystów i Władysława Sikorskiego w Świdnicy wchodzi w decydującą fazę. Czynny jest tam tylko jeden pas ruchu. Tworzą się gigantyczne korki. Kierowco jeśli tylko możesz unikaj tego miejsca jak ognia. Obecnie trwają tam prace związane z wycinką drzew znajdujących się przy krawędzi jezdni. Pracownicy przygotowują koryto pod dodatkowy pas ruchu.

  – Takie remonty robi się w okresie letnim. Nawet nie chcę myśleć co będzie się tu się działo przed świętami Bożego Narodzenia – mówi lekko poddenerwowany mieszkaniec Świdnicy.

  Skrzyżowanie ulic Esperantystów i Sikorskiego należy do jednych z największych w Świdnicy znajduje się obok centrum handlowego . Ruch w tym miejscu jest bardzo duży. W godzinach szczytu tworzą się ogromne korki sięgające niekiedy ulicy Komunardów. Miasto od kilku lat zabiegało o modernizacje tego skrzyżowania u zarządcy drogi. Jeszcze w tym roku, sytuacja zdecydowanie się poprawi.

  – W ramach prac zaplanowano poszerzenie drogi o tzw. prawoskręt od strony centrum miasta. Dzięki temu zwiększy się liczba pasów, co pomoże w segregacji ruchu. W rejonie prowadzonych prac zostanie wymieniona nawierzchnia drogi, przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna. Wyremontowana zostanie część ciągu pieszo – rowerowego –  informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy świdnickiego magistratu.

  Finał prac zaplanowano na koniec roku. Kierowców którzy nie muszą korzystać z drogi dojazdowej do centrum handlowego zachęcamy do korzystania z innych skrzyżowań np. ul. Waleriana Łukasińskiego z Esperantystów lub Ofiar Oświęcimskich z Zamenhofa.

  Poprzedni artykułZignorował wszystkie znaki
  Następny artykułGimnazjum nr 1 wygrywa wszystko