Bunt w poprawczaku – zobacz zdjęcia

  2

  Przetrzymywali zakładnika, grozili mu śmiercią. W zamian za jego uwolnienie zażądali pieczonego kurczaka, frytek, coca – coli, samochodu osobowego z pełnym bakiem paliwa i 5 tys. złotych.

  Do tego zdarzenia doszło po godzinie 10.00 w świdnickim poprawczaku. Jak się na miejscu dowiedzieliśmy dwóch wychowanków świdnickiego poprawczaka zamknęło się w jednym pokoju z wychowawcą. Przystawiając mu nożyczki do gardła grozili śmiercią, zażądali samochodu i 5 tys złotych.

  Przybyła na miejsce policja postanowiła spełnić warunki przestępców. Gdy na miejscu pojawił się samochód przestępcy opuścili schronisko dla nieletnich. – To był ich błąd na miejscu bowiem pojawiła się jednostka antyterrorystyczna, która odbiła zakładnika i zatrzymała terrorystów – relacjonuje oficer prasowy KPP w Świdnicy, Katarzyna Czepil.

  Niestety podczas akcji nie udało się zatrzymać jednego z wychowanków zakładu poprawczego. Policja zarządziła blokadę wszystkich dróg wylotowych ze Świdnicy . Kilka minut po godzinie 11  w Pszennie w ręce policjantów wpadł kolejny przestępca. Udawał się w kierunku Wrocławia. Właśnie tak przedstawiał się scenariusz dzisiejszych ćwiczeń pod kryptonimem “Bunt 2009″.

  Dzięki takim ćwiczeniom  służby biorące udział mogą ocenić swoją pracę i wyciągnąć wnioski.

  Zobacz więcej zdjęć na www.swidnica24.pl/galeria

  Poprzedni artykułPrzegrana na inaugurację
  Następny artykułMost żelazny już przejezdny