Polonia Sparta Świdnica liderem III ligi

  0

  Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze Polonii/Sparty, pokonując na wyjeździe Pogoń Oleśnica 4:0 po golach Macieja Bielskiego, Jacka Fojny, Arkadiusza Felicha oraz Macieja Sajdaka. Przy jednoczesnej porażce Górnika podopieczni Jarosława Pedryca awansowali na pozycję lidera III ligi.

  Z powracającym po urazie uda Krzysztofem Goździejewskim, ale bez borykającego się z zapaleniem ścięgna achillesa Piotra Galusia przystąpili do tego spotkania świdniccy piłkarze. Po ostatnim wysokim zwycięstwie nad Pogonią Świebodzin apetyty w drużynie na pewno były wysokie. Trener Pedryc w środku obrony – w miejsce kontuzjowanego Galusia – ustawił Mateusza Szczura, który trzeba przyznać sprawdził się na tej pozycji całkiem nieźle i razem z pozostałymi członkami linii defensywnej oraz bramkarzem Damianem Wójcikiem nie dopuścił do utraty gola, chociaż kilku błędów obrona się nie ustrzegła. Nieco gorzej natomiast świdniczanie spisywali się na połowie rywala. Mieli co prawda więcej z gry, częściej utrzymywali się przy piłce, ale chyba w pierwszej części zbyt wolno konstruowali ataki i nie byli w stanie umieścić futbolówki w siatce.

  Podsumowując – kolejny dobry mecz w wykonaniu Polonii/Sparty i kolejne wysokie zwycięstwo. Końcowy rezultat cieszy jeszcze bardziej w kontekście porażki Górnika z Chrobrym oraz biorąc pod uwagę fakt, że Pogoń do dzisiaj na własnym terenie nie przegrała.


  Poprzedni artykułPrzewodniczący rady gminy sprawcą wypadku
  Następny artykułKończy się remont skrzyżowania