Petr Petik skazany za morderstwo i gwałt

  1

  Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na karę dożywotniego pozbawienia wolności Petra Petika, mordercę i gwałciciela 17-letniej mieszkanki Świdnicy Ewy Biernackiej. Brutalne zabójstwo licealistki wstrząsnęło w listopadzie ubiegłego roku wszystkimi mieszkańcami Świdnicy.

  Petr Petik noc poprzedzającą morderstwo spędził w Świdnicy z kolegami na piciu piwa i bijatykach. Rankiem, kiedy wracał do domu, przypadkowo spotkał 17-letnią Ewę. Dziewczyna szła torami kolejowymi do sąsiedniej wsi Bystrzycy, by odwiedzić babcię. Mijając Ewę, Petr Petik uderzył ją w twarz. Dziewczyna upadła, zaczął dusić swoją ofiarę, a gdy straciła przytomność kilkakrotnie zgwałcił.

  Oskarżony był badany przez biegłych psychiatrów, psychologów i seksuologów. Był sprawny intelektualnie, a w chwili popełnienia czynu miał zdolność do ich rozpoznania. Zbrodni dokonał, żeby wyładować agresję po nocnych niepowodzeniach.

  Przewodniczący składu sędziowskiego Maciej Jedliński zgodził się na ujawnienie wizerunku i danych oskarżonego.

  Skazany będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po upływie 25 lat, adwokat skazanego zapowiada apelację. Wyrok nie jest prawomocny.

  Poprzedni artykułTop Gear w Zamku Książ
  Następny artykułNowy nabytek w Jaworzynie Śląskiej