Promień wygrał w Świdnicy

0

Przykrą niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze Polonii/Sparty Świdnica, którzy w czwartej kolejce rozgrywek o mistrzostwo III ligi dolnośląsko-lubuskiej po słabym meczu ulegli na własnym boisku drużynie Promienia Żary 1:2 (0:1).

Około pół tysiąca widzów przybyłych na stadion świdnickiego OSiR-u liczyło na kolejne zwycięstwo biało-zielonych. Po trzech kolejnych wygranych meczach chyba nikt w Świdnicy nie zakładał, że Polonia/Sparta – mająca chrapkę na awans do II ligi – ulegnie zespołowi z Żar, który w dotychczasowch spotkaniach nie strzelił jeszcze ani jednej bramki i miał zerowy dorobek punktowy w tabeli…

Po raz kolejny jednak okazało się jak nieprzewidywalny jest futbol. Goście nie przestraszyli się lidera i zaprezentowali w przekroju całego meczu całkiem przyzwoite granie. Prowadzenie dla Promienia zdobył w 32 minucie Jacek Bartkowiak. Po przerwie, do wyrównania doprowadził w 63 minucie Krzysztof Goździejewski. Niestety już kilka minut potem goście znowu cieszyli się z prowadzenia, które dał im gol zdobyty przez Łukasza Czyżyka w 69 minucie meczu. Mimo desperackich ataków Polonii/Sparty oraz faktu, że od 80 minuty nasz zespół grał z przewagą jednego zawodnika, wynik nie uległ już zmianie i Promień Żary, któremu w tym meczu kilka razy dopisało piłkarskie szczęście wywiózł ze Świdnicy trzy punkty stając się sprawcą małej sensacji.

W tabeli III ligi dolnośląsko-lubuskiej Polonia/Sparta Świdnica spadła na 4 miejsce, a nowym liderem z kompletem czterech zwycięstw jest rewelacyjnie spisujący się beniaminek – Górnik Wałbrzych.