Kolejne obiekty sportowe

  0

  Strzegom może pochwalić się już nowoczesną halą widowiskowo-sportową, jedynym w swoim rodzaju kompleksem basenów odkrytych oraz oddanym, w tym roku do użytku, boiskiem „Blisko Boisko”.

  To jednak nie koniec, ponieważ na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu w ramach rozbudowy i przebudowy tego kompleksu wykonany zostanie kompleks boisk współfinansowany w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012″ przez samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie łącznej 666 tys. zł. Natomiast całkowity koszt zadania to kwota 1,5 mln zł.
  Kompleks boisk będzie składał się z:

  – boiska do piłki nożnej z nawierzchnią z trawy syntetycznej o powierzchni całkowitej 1860 m2,
  – boiska wielofunkcyjnego (siatkówka, koszykówka) z nawierzchnią poliuretanową o powierzchni ponad 600 m2,
  – boiska do tenisa o nawierzchni z trawy syntetycznej o powierzchni ponad 650 m2,
  – zaplecza sanitarno-szatniowego.

  Warto podkreślić, że kompleks zostanie odpowiednio oświetlony.

  Dodatkowo wybudowane zostaną miejsca aktywnego wypoczynku, w skład których wejdzie m.in. plac zabaw dla dzieci o nawierzchni trawiasto-piaskowej, który zostanie wyposażony w kilkanaście urządzeń zabawowych.
  Całe zadanie zostanie zrealizowane w miejscu istniejących boisk zlokalizowanych tuż za halą sportową.
  – Prace rozpoczęły się od prac rozbiórkowych. Następny etap to prace ziemne związane z korytowaniem i formowaniem podbudów oraz wykonaniem nawierzchni boisk. Przebudowie będą musiały ulec również skarpy okalające boiska. Pod wszystkimi boiskami do wykonania został drenaż – wyjaśnia Agata Woźniak-Kanikuła, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.
  Zakończenie inwestycji planowane jest na początek października tego roku

  Poprzedni artykułBędzie etnicznie i egzotycznie
  Następny artykułPrzegrali ze Śląskiem