Uwaga objazd!

  0

  Kłopoty z włączeniem się do ruchu, wąski pas jezdni, trudności w przejściu przez drogę, na takie utrudnienia napotykają kierowcy i piesi na skrzyżowaniu ul. Głowackiego z Wałbrzyską. Wkrótce to się zmieni. Z początkiem wakacji, w sobotę, 20 czerwca rusza remont skrzyżowania.

  – To ogromne zadanie warte 570 tys. zł, które sfinansujemy wspólnie z samorządem województwa dolnośląskiego. By utrudnień było jak najmniej, prace będą realizowane podczas wakacji oraz w pierwszych tygodniach września. Po zakończeniu remontu zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo i płynność ruchu w tym rejonie – zapowiada Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

  Skrzyżowanie przy ul. Głowackiego zostanie przebudowane, dzięki czemu powstanie dodatkowy pas do skrętu w prawo i w lewo, który ułatwi kierowcom włączanie się w ul. Wałbrzyską. Dla pieszych ustawiona zostanie specjalna wysepka, co zwiększy bezpieczeństwo poruszania się na szerszej drodze.

  – Ulica Wałbrzyska ma sporą szerokość, dlatego wymalowane zostaną dodatkowe pasy do skrętu w lewo zarówno w ul. Głowackiego, jak i Armii Krajowej. To dodatkowo usprawni ruch – dodaje Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Przebudowa skrzyżowania ul. Głowackiego/Wałbrzyskiej będzie kosztowała 570 tys. zł. 250 tys. zł na ten cel przeznaczy Urząd Marszałkowski. Pozostałą kwotę Urząd Miejski w Świdnicy. Do prac drogowych dołoży się również prywatny inwestor, który buduje osiedle mieszkaniowe przy ul. Świerkowej. Przebudowę zrealizuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów.

  Od 20 czerwca do 20 września w czasie remontu będą występowały utrudnienia dla kierowców i pieszych. Zamknięty zostanie odcinek ul. Głowackiego tuż przy skrzyżowaniu z ul. Wałbrzyską (przy siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej).

  Do Urzędu Gminy oraz budynków zlokalizowanych przy pierwszych numerach ul. Głowackiego będzie można dojechać dwoma objazdami od ul. Wałbrzyskiej:

  ulicami: Armii Krajowej, Niecała, Głowackiego;

  ulicami: Boduena (przywrócony ruch dwukierunkowy), Świerkowa.

  Poprzedni artykułPobili za trzy piwa
  Następny artykułPosadzili czereśnie